LAJMI I FUNDIT:

Abdixhiku: Me një intervistë të vetme Kurti zhbëri gjithë karrierën politike

Abdixhiku: Me një intervistë të vetme Kurti zhbëri gjithë karrierën politike

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku ka thënë se dialogu ka ndryshuar Kurtin e jo ky i fundit dialogun.

Reklama

Në RTV Dukagjini Abdixhiku thotë se ndjen keqardhje për kthesën që ka marrë karriera e Kurtit.

“T’i lësh familjet e protestuesve dhe të tjerëve plot në vuajtje të përjetshme, të djegësh vendin, të sulmosh institucionet, t’i humbësh ardhmërinë këtij vendi për 10 vjet të plota, dhe në fund. Me një intervistë të vetme të zhbësh gjithë karrierën politike. Nga “jo asociacion” në “ka Asociacion”, unë ndjejë keqardhje për karrierën e tij. Karriera e tij ka pësuar ndryshim radikal”, deklaroi Abdixhiku.

Kurti e pranon: Në marrëveshje me Serbinë ka edhe Asociacion
Lexo po ashtu Kurti e pranon: Në marrëveshje me Serbinë ka edhe Asociacion

Kryetari i LDK-së thotë se ky Albin  sot po të takohej me Albinin e para 15 vjetëve a do ta puthte vetën apo ta kishte pështyrë po ta takonte sy më sy.

Ndryshe mbrëmë në një intervistë për RTK-në, Albin Kurti tha se në marrëveshje ka edhe Asociacion.

“Ka Asociacion. Neni 10 e thotë se të dy palët duhet të zbatojnë marrëveshjet e kaluara që janë të obligueshme. Pra janë 39 marrëveshje që ngelen valide dhe të obligueshme”, kishte deklaruar Kurti./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Lajme
Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Lajme
Deputeti serb: Dënoj vrasjen e policit të Kosovës, sulmi në veri ishte i tmerrshëm

Deputeti serb: Dënoj vrasjen e policit të Kosovës, sulmi në veri ishte i tmerrshëm

Lajme
Rama tha se KFOR duhet të marrë nën kontroll veriun e Kosovës, Haxhiu: Ishte kërkesë e stërvjetruar e Vuçiqit

Rama tha se KFOR duhet të marrë nën kontroll veriun e Kosovës, Haxhiu: Ishte kërkesë e stërvjetruar e Vuçiqit

Lajme
Caka: Jam dëshmitar okular se Radoiçiqi i vrau tre shqiptarë në Gjakovë

Caka: Jam dëshmitar okular se Radoiçiqi i vrau tre shqiptarë në Gjakovë

Drejtësi
Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Lajme
Kalo në kategori