LAJMI I FUNDIT:

27-vjeçari në Suharekë rrihet fizikisht me babanë e bashkëshortes, nxjerr armën nga brezi dhe gjuan në ajër

27-vjeçari në Suharekë rrihet fizikisht me babanë e bashkëshortes, nxjerr armën nga brezi dhe gjuan në ajër
Foto: Ilustrim

Një ngjarje e pazakontë raportohet se ka ndodhur dje pasdite në fshatin Shirokë, magjistralja Suharekë-Prizren.

Reklama

Policia njofton se pas një mosmarrëveshje, një 27-vjeçar është përfshirë në përleshje fizike me babain e bashkëshortes së tij 54-vjeçar.

“Me datë 08 Nëntor  2022, rreth orës 17:30, Stacioni Policor Suharekës ka marrë një informatë se te pompa e derivateve “Shell” në  magjistrale Suharekë -Prizren në fshatin Shirokë, KK Suharekë ka pas gjuajtje me armë zjarri”, thuhet në komunikatën për media.

“Patrullat policore kanë dal në vendin e ngjarjes, në vend ngjarje kanë kuptuar se pas një mosmarrëveshje që I dyshuar I parë A.B. 27 vjeçar dhe I dyshuari I dytë M. B.  54 vjeçar (babai i bashkëshortes së A.B.) situata ka eskaluar dhe të dyshuarit janë përleshur fizikisht”.

Në këtë rast, 27-vjeçari ka nxjerr armën nga brezi dhe ka shtënë një herë në ajër.

Ekipet përkatëse kanë dal në vendin e ngjarjes, ndërsa personat e përfshirë në rast thuhet se janë arrestuar.

“I dyshimti kishte përdorur armën me leje, arma me 14 fishkë është sekuestruar. Prokurori kujdestar është njoftuar, me hetimin e mëtejmë të rastit do të merren Hetimet Rajonale të Drejtorisë Rajonale të Policisë në Prizren”, bën të ditur policia./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Protesta tek Ura e Ibrit, qytetarët e mbledhur këndojnë “Jo nuk ndahet Mitrovica”

Protesta tek Ura e Ibrit, qytetarët e mbledhur këndojnë “Jo nuk ndahet Mitrovica”

Lajme
Rama takon Vuçiqin: Konflikti në veri të Kosovës duhet të zgjidhet krah për krah me botën demokratike

Rama takon Vuçiqin: Konflikti në veri të Kosovës duhet të zgjidhet krah për krah me botën demokratike

Lajme
Kryeministri i Kroacisë flet për situatën në veri, tregon se si e sheh qëndrimin e Kosovës në raport me Serbinë

Kryeministri i Kroacisë flet për situatën në veri, tregon se si e sheh qëndrimin e Kosovës në raport me Serbinë

Lajme
Pjesëtar me simbole të grupit Wagner janë parë në protestën e sotme në Zubin Potok

Pjesëtar me simbole të grupit Wagner janë parë në protestën e sotme në Zubin Potok

Lajme
Nxënësi iu dërgon mesazhe mësimdhënësve në Prizren, kërcënon se ka një listë të nxënësve që

Nxënësi iu dërgon mesazhe mësimdhënësve në Prizren, kërcënon se ka një listë të nxënësve që "do t’u bëj keq"

Kronika e Zezë
Tensionet në Mitrovicë - përveq veriut po protestohet edhe në jug

Tensionet në Mitrovicë - përveq veriut po protestohet edhe në jug

Lajme
Kalo në kategori