0Shares

Komisari evropian Johannes Hahn deklaroi sot se Bashkimi Evropian po përgatit vendet e rajonit të Ballkanit Perëndimor për ditën kur do të bëhen pjesë e sistemit ekonomik të BE-së dhe se për vendet e rajonit që nga sot janë siguruar mjete shtesë prej 220 milionë euro.

Hahn theksoi se mjetet janë të dedikuara për 6.000 kompani në rajon. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)