LAJMI I FUNDIT:

Me Obaman, Rama e kaloi një orë të paharrueshme

Me Obaman, Rama e kaloi një orë të paharrueshme

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një vizitë zyrtare në Shtëpinë e Bardhë, ku u takua me presidentin amerikan Barack Obama dhe zëvendëspresidentin Joe Biden.

Në përfundim të takimit, kreu i Qeverisë shqiptare tha se me Obaman diskutoi për Reformën në Drejtësi, ndërsa tha se presidenti amerikan u interesua edhe sa i përket idesë për futjen së fesë në shkollë.


Pas takimit në Shtëpinë e Bardhë, Rama shprehu përshtypjet e para përmes rrjeteve sociale. Ai tha se kaloi një orë të paharrueshme. /Klan/