Zjarri i madh shpërthen në kinemanë e Londrës, London Vue.

Një zjarr i madh ka kapluar një kinema të veriut të Londrës pasi pamjet tregojnë flakë dhe tym duke dalë nga çatia.

Zjarrfikësit kanë dalë menjëherë në vendin e ngjarjes për të shuar flakët e mëdha që kanë kapluar kinemanë në Londër, transmeton Telegrafi.

Zjarri u përhap nëpër çatinë e kinemasë në Wood Green, Haringey, këtë pasdite.

Vizitorët thuhej se ishin evakuuar nga ndërtesa dhe turmat dolën shpejtë jashtë. /Telegrafi/