LAJMI I FUNDIT:

Zgjidhni problemet me mykun në bodrum njëherë e përgjithmonë

Zgjidhni problemet me mykun në bodrum njëherë e përgjithmonë

Këtë truk mund ta aplikoni në çdo hapësirë

Reklama

Sado që të përpiqeni që rregullisht të pastroni dhe të ajrosni, aroma e mykut është një ndër më të rëndat për ta eliminuar, posaçërisht kur është fjala për bodrumin.

Megjithatë, ekziston mënyra që njëherë e për gjithmonë ta hiqni qafe!

E para dhe themelore, është që duhet patjetër të dini nga vjen aroma e mykut, transmeton Telegrafi.

Myku krijohet për shkak të lagështisë, andaj sigurohuni se saktësisht ku qëndron problemi. Kjo mund të jetë nëpërmjet dritares së thyer, të çarave në mur, sistemit të keq të ventilimit…

Kur të konstatoni se nga vjen myku dhe kur ta zgjidhni atë problem, është koha që të liroheni nga ajo aromë e padurueshme e grumbulluar.

Thjesht, duhet patjetër të eliminoni mykun, dhe mënyra më e lehtë është – që t’i spërkatni mjaftueshëm vendet e përfshira me uthull të zbutur.

Dritaret lini të hapura, në mënyrë që ajri të mund të qarkullojë, ndërkaq aroma e keqe e mykut të dalë jashtë.

Për të pasur efekt më të shpejtë, mund të lini një enë me uthull ose me sodë bikarbonati në qoshet e hapësirës, në mënyrë që të mbledhë aromën. Pas kalimit të disa ditëve hapësira do të ketë aromë gjithnjë e më të mirë.

Enët me uthull apo sodë pas disa ditësh hiqni nga bodrumi. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Nëse bojleri juaj lëshon këtë tingull – mund t'ju vrasë

Nëse bojleri juaj lëshon këtë tingull – mund t'ju vrasë

Bëje vet
Aty ku vdekja nuk do të thotë lamtumirë: Në një pjesë të largët të Indonezisë, të ndjerët - dhe trupat e tyre - mbeten pjesë e familjes

Aty ku vdekja nuk do të thotë lamtumirë: Në një pjesë të largët të Indonezisë, të ndjerët - dhe trupat e tyre - mbeten pjesë e familjes

Lifestyle
Nuk është mirë të mbani kuti vezësh nga kartoni: Mund të rrezikoni shëndetin

Nuk është mirë të mbani kuti vezësh nga kartoni: Mund të rrezikoni shëndetin

Bëje vet
Femrat e lindura në këto tri shenja do të lulëzojnë pas moshës 50-vjeçare

Femrat e lindura në këto tri shenja do të lulëzojnë pas moshës 50-vjeçare

Astrologji
Do t’ju vlerësojnë më shumë: Cilat pyetje duhet t’ia bëni punëdhënësit të ardhshëm?

Do t’ju vlerësojnë më shumë: Cilat pyetje duhet t’ia bëni punëdhënësit të ardhshëm?

Stil
Bëni spërkatës kundër mushkonjave dhe hiqni qafe këto insekte të bezdisshme

Bëni spërkatës kundër mushkonjave dhe hiqni qafe këto insekte të bezdisshme

Bëje vet
Kalo në kategori