Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj, gjatë vizitës së tij zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka takuar ish- Guvernatorin David Beasley, tani drejtor ekzekutiv i Programit Botëror të Ushqimit në Kombet e Bashkuara.

Reklama

Zemaj ka deklaruar se Beasley e ka njoftuar me aktualitetin në Kosovë, të arriturat dhe sfidat dhe me procesin e integrimit rajonal dhe ndërkombëtar te Republikës së Kosovës, transmeton Telegrafi.

“Njëherit kërkuam që përkundër fokusit të SHBA-ve në temat globale, të ushtrojë ndikimin e tij në përkrahjen e Kosovës në rrugën e saj EuroAtlantike”, ka shkruar Zemaj në Facebook. /Telegrafi/