Muhamed Zekiri nënkryetar i LSDM-së i ka thënë liderit të OBRM-PDUKM-së, Hristian Mickoskit të mos merr pjesë në zgjedhjet parlamentare nëse ka frikë.

“Mickoski për shkak se ke frigë lirisht mundesh mos të marrësh pjesë në zgjedhje. Vendi ynë duhet të ketë Kuvend dhe institucione funksionale”, shkruan Zekiri.

Ky status në Facebook profilin e Zekirit vjen pas takimit të dytë të pasuksesshëm të liderëve të partive, të cilët nuk arritën të merren vesh për datën e zgjedhjeve./Telegrafi/