LAJMI I FUNDIT:

Zeka: I kam premtuar Ramushit se do t’i bashkohem, dy gjëra më larguan nga ai

Zeka: I kam premtuar Ramushit se do t’i bashkohem, dy gjëra më larguan nga ai

Kryetari i PEK-ut, Milaim Zeka thotë se elektorati kësaj radhe u ka bërë bllok të gjithë atyre që kanë qenë të përfshirë, në një formë apo tjetër, në qeverisjet e së kaluarës.

Reklama

“Vota e qytetarëve ishte për të ndëshkuar PAN-in. Por, kjo në të kaluarën mund të jetë e rrezikshme”, tha Zeka në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini.

Ai thotë se derisa partitë e tjera kanë shpërndarë para për votuesit e tyre, partia e tij nuk kishte mundësi as kafe t’u jepte votuesve potencialë, përcjell Telegrafi.

“Elektorati më ka ndëshkuar mua vetëm pse kam qenë deputet i PAN-it”.

Zeka thotë se Vetëvendosje nuk është votuar si parti që punon mirë por sipas tij për shkak të guximit që kanë shfaqur kundër PAN-it.

I pari i PEK-ut thotë se nëse dikush e ka gënjyer Ramush Haradinajn është vet ai që ka bërë këtë.

“Unë i kam bërë premtim Ramush Haradinajt se do t’i bashkohem partisë së tij. Por kur e kam kuptuar se AAK po shkon drejt koalicionit me PSD-në jam tërhequr sepse unë kam qenë kundër PSD-së. E dyta kam qenë kundër taksës. Ramushi ka pasur taksën si elementin e tij që po hynte në zgjedhje”.

Milaim Zeka thotë se në jetë ka pasur tri gëzime, njëri ishte “rrëzimi i klanit të vjetër nga skena politike”
Lexo po ashtu Milaim Zeka thotë se në jetë ka pasur tri gëzime, njëri ishte “rrëzimi i klanit të vjetër nga skena politike”

Zeka thotë se ka pasur oferta edhe nga PDK-ja por sipas tij kjo alternative nuk ka ardhur në shprehje.

“Të gjitha të këqijat e këtij vendi kanë ardhur nga PDK dhe LDK. Unë nuk mund të bashkohem me PDK-në”, tha ndër të tjera Milaim Zeka./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kurti pret në takim Escobarin dhe Lajçakun

Kurti pret në takim Escobarin dhe Lajçakun

Lajme
Deputetja britanike: Beogradi ka orkestruar bojkot të zgjedhjeve, qytetarët në veri po kërcënohen nga grupet kriminale

Deputetja britanike: Beogradi ka orkestruar bojkot të zgjedhjeve, qytetarët në veri po kërcënohen nga grupet kriminale

Lajme
​Personat LGBTI+ kërkojnë të drejta të barabarta: Në Kuvend çfarë s’thanë për ne

​Personat LGBTI+ kërkojnë të drejta të barabarta: Në Kuvend çfarë s’thanë për ne

Lajme
Kurti merr pjesë në ceremoninë e LGBTI

Kurti merr pjesë në ceremoninë e LGBTI "T’du qashtu qysh je": Liria për të dashuruar është e drejtë universale

Lajme
Haradinaj: Ekziston një dyshim se Kurti që t’i shpëtojë Asociacionit dëshiron ta ndajë Kosovën

Haradinaj: Ekziston një dyshim se Kurti që t’i shpëtojë Asociacionit dëshiron ta ndajë Kosovën

Lajme
Haradinaj – Kurtit: Mos e bëj më asnjë hap pa amerikanë, je duke e fundosur suksesin e Kosovës

Haradinaj – Kurtit: Mos e bëj më asnjë hap pa amerikanë, je duke e fundosur suksesin e Kosovës

Politikë
Kalo në kategori