LAJMI I FUNDIT:

“Zbulimi tjetër shpërthyes”: Edhe një granatë e gjetur në një nga shtëpitë në Ohajo

“Zbulimi tjetër shpërthyes”: Edhe një granatë e gjetur në një nga shtëpitë në Ohajo

Ishte një “zbulim shpërthyes”.

Reklama

Autoritetet policore të Ohajos iu përgjigjën një shtëpie private për raportimet e gjetjes së një granate, të martën mbrëma, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

“Shiriti nuk rregullon gjithçka”, kishte shkruar Zyra e Sherifit të Qarkut Darke në një postim në Facebook që përfshinte një imazh të granatës.

Autoritetet thanë se Skuadra Bombë e Wright-Patterson shpërtheu pajisjen në mënyrë të sigurt dhe nuk raportoi të lënduar.

“Kërkojmë nga publiku që nëse gjendet një pajisje shpërthyese, ju lutemi telefononi menjëherë Zyrën e Sherifit”, thanë autoritetet në një deklaratë. “Gjithmonë mbani mend se çdo pajisje shpërthyese mund të bëhet e paqëndrueshme edhe duke e marrë atë”.

Siç vënë në pah mediat amerikane, nuk është hera e parë që një granatë del në sipërfaqe në komunitet, e cila është afër Bazës Ajrore Wright-Patterson. /Telegrafi/