LAJMI I FUNDIT:

Zanetti zbulon formacionin më të mirë në histori të Interit sipas tij –Shumë yje brenda, shumë të tjera jashtë (Foto)

Zanetti zbulon formacionin më të mirë në histori të Interit sipas tij –Shumë yje brenda, shumë të tjera jashtë (Foto)

Legjenda e Interit dhe kombëtares argjentinase, Javier Zanetti, tani në rolin e zv/presidentit të zikaltërve, ka dhënë një intervistë, ku ka treguar edhe formacionin më të mirë të futbollistëve.

Reklama

Natyrisht ai para derbit me Milanin e ka zgjedhur formacionin më të mirë që ka luajtur te Interi.

Në njëmbëdhjetëshin e Zanettit ka katër argjentinas, katër brazilianë, dy italianë dhe një kamerunas.

Sulmi i preferuar i Zanettit përbëhet nga një katërshe ëndrrash me Ronaldo, Baggio, Eto’o dhe Milito.

Porta i është besuar brazilianit Julio Cesar.

Bie në sy fakti që asnjë prej futbollistëve aktualë nuk bën pjesë në këtë formacion.

Ja 11 futbollistët e përzgjedhur nga Zanetti.

Julio Cesar

Roberto Carlos

Walter Samuel

Giuseppe Bergomi

Maicon

Javier Zanetti

Esteban Cambiasso

Samuel Eto’o

Roberto Baggio

Ronaldo

Diego Milito

Formacioni 

Në trend Sport

Më shumë
Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

La Liga
Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Serie A
Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Ligat tjera
Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

La Liga
Liverpooli nuk ia rinovon kontratën Thiago Alcantaras, spanjolli mund të shitet këtë verë

Liverpooli nuk ia rinovon kontratën Thiago Alcantaras, spanjolli mund të shitet këtë verë

Premier League
Paraqitet një blerës serioz për blerjen e Interit

Paraqitet një blerës serioz për blerjen e Interit

Serie A
Kalo në kategori