‘Grammy 2021’ u mbajt me 14 mars – me interpretues të shumtë duke përfshirë Dua Lipa, Cardi B, Harry Styles dhe Billie Eilish.

Ndryshe nga shfaqjet e tjera të çmimeve si Oscars dhe Emmy, në Grammy personazhet e famshëm priren të shkojnë për veshje vërtet më ekstravagante për natën më të madhe të muzikës.

Kush mund të harrojë momentin kur Jennifer Lopez theu internetin me fustanin e saj të gjelbër Versace në 2000, ose kur Rihanna u shfaq në tapetin e kuq në një fustan madhështor në ngjyrë rozë.

Më poshtë gjeni disa nga të famshmit e veshur më mirë në historinë e modës në Grammy: