LAJMI I FUNDIT:

Vuçiq ofendoi gazetaren britanike pasi raportoi realitetin në veri të Kosovës, Kusari: Është lider me çrregullim deluzional

Vuçiq ofendoi gazetaren britanike pasi raportoi realitetin në veri të Kosovës, Kusari: Është lider me çrregullim deluzional

Prestigjozja britanike javën e kaluar kishte bërë një artikull enkas për veriun e Kosovës.

Gazetarja e The Telegraph, kishte shkuar në Leposaviq, teksa tregonte se ka frikë dhe shqetësime se presidenti i Serbisë Aleksander Vuçiq po planifikon një pushtim të ndihmuar nga aleati i tij rus, Vladimir Putin.


Por siç duket presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, nuk i ka pëlqyer ky lloj raportimi, duke mos mundur ta përballojë realitetin.

Para mediave beogradase, ai e luajti rolin e viktimës, teksa ofendoi gazetaren britanike duke e quajtur gënjeshare.

Tha se në vazhdimësi ka pasur të pavërteta, dhe se nuk kërkojnë falje për këto raportime, siç i quajti ai “shpifje”.

Veriu i Kosovës në sytë e gazetarëve britanikë: Vuçiq po planifikon një pushtim me ndihmën e aleatit të tij Putin
Lexo po ashtu Veriu i Kosovës në sytë e gazetarëve britanikë: Vuçiq po planifikon një pushtim me ndihmën e aleatit të tij Putin

Videon e Vuçiqit e ka shpërndarë në platformën “X”, shefja e GP të LVV-së, Mimoza Kusari.

“Presidenti serb, i hidhur dhe i mundur, tallet me një gazetar profesionist të The British Telegraph për raportimin e vërtetë nga veriu i Kosovës”.

Ajo tha se një sjellje e tillë nga një lider me çrregullim deluzional nuk ka vend në të ardhmen.

“Ai duhet të dënohet ndërkombëtarisht”, shkroi Kusari./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Aksident i rëndë trafiku në Prishtinë mes një veture dhe dy motoçikletave

Aksident i rëndë trafiku në Prishtinë mes një veture dhe dy motoçikletave

Kronika e Zezë
Martesa e dy vajzave në bashkinë e Tiranës, ligji shqiptar nuk lejon martesa të së njëjtës gjini, reagon Kisha Katolike

Martesa e dy vajzave në bashkinë e Tiranës, ligji shqiptar nuk lejon martesa të së njëjtës gjini, reagon Kisha Katolike

Lajme
Dy gra u martuan te Bashkia e Tiranës, Malaj: Kundër veprimeve që e tejkalojnë ligjin

Dy gra u martuan te Bashkia e Tiranës, Malaj: Kundër veprimeve që e tejkalojnë ligjin

Lajme
Kasami: Deklarata të rrezikshme nga Ali Ahmeti, VLEN nuk është e interesuar për konflikte mes shqiptarëve

Kasami: Deklarata të rrezikshme nga Ali Ahmeti, VLEN nuk është e interesuar për konflikte mes shqiptarëve

Politikë
Tahiri: 30 maji është data e fundit që të shpërbëhet Kuvendi

Tahiri: 30 maji është data e fundit që të shpërbëhet Kuvendi

Lajme
Kusari - Lila: Nuk kemi kërkesë zyrtare për shpërberje të Kuvendit

Kusari - Lila: Nuk kemi kërkesë zyrtare për shpërberje të Kuvendit

Lajme
Kalo në kategori