LAJMI I FUNDIT:

Vlera e Bitcoin pëson një “rënie të mprehtë” pas sulmeve të Iranit ndaj Izraelit

Vlera e Bitcoin pëson një “rënie të mprehtë” pas sulmeve të Iranit ndaj Izraelit

Tensionet midis Iranit dhe Izraelit u përshkallëzuan të shtunën mbrëma pasi Irani filloi sulmet kundër Izraelit.

Si pasojë, raportojnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, edhe çmimi i Bitcoin shënoi një rënie të mprehtë.


Bitcoin ishte tregtuar me rreth 70,000 dollarë të shtunën në mbrëmje, por ra deri nën 62,000 dollarë, sipas të dhënave nga bursa Bitstamp.

Deri të dielën në mëngjes ajo ishte rikuperuar për të tregtuar mbi 64,000 dollarë.

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit - të gjitha zhvillimet, minutë pas minute
Lexo po ashtu Sulmi i Iranit ndaj Izraelit - të gjitha zhvillimet, minutë pas minute

Ndryshe, Izraeli njoftoi se neutralizoi 99% të 300 kërcënimeve të identifikuara që synonin territorin e tij ndërkohë që ushtria e Iranit shpalli përfundimin e operacionit të Teheranit pa veprime të mëtejshme.

Presidenti i SHBA Joe Biden dënoi sulmin e Iranit, duke e cilësuar atë “të paprecedentë” dhe bëri thirrje për një përgjigje të koordinuar diplomatike me udhëheqësit e G7.

Armiqësitë e fundit pasojnë tensionet e rritura midis Iranit dhe Izraelit, veçanërisht që nga fillimi i luftës në Gaza në tetor.

Akuzat dhe kundërakuzat janë përshkallëzuar, me Iranin që akuzon Izraelin për një sulm ndaj konsullatës së tij në Damask më 1 prill. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë

"Holiday In Resort 2", Shëngjin - Investimi më i zgjuar që do të bëni

Edil Project
Kompania Turistike Shpejtimi ofron nisje çdo ditë në drejtim të Shëngjinit dhe Velipojës

Kompania Turistike Shpejtimi ofron nisje çdo ditë në drejtim të Shëngjinit dhe Velipojës

Kompania Turistike Shpejtimi
Lansohet Brainhero: Platforma AI që zhvillon kreativitetin e fëmijëve

Lansohet Brainhero: Platforma AI që zhvillon kreativitetin e fëmijëve

BrainHero.ai
Deri në 1 mijë euro për familje për të mbështetur instalimin e sistemit për energjinë e ripërtëritshme - hapet thirrja

Deri në 1 mijë euro për familje për të mbështetur instalimin e sistemit për energjinë e ripërtëritshme - hapet thirrja

Ekonomi
Lansohet forma e aplikimit për subvencionim të energjisë elektrike për familjet e cenueshme

Lansohet forma e aplikimit për subvencionim të energjisë elektrike për familjet e cenueshme

Ekonomi
Peci shpërndau vaksina nga ajri kundër tërbimit: Është sëmundje vdekjeprurëse që bartet nga kafsha tek njeriu

Peci shpërndau vaksina nga ajri kundër tërbimit: Është sëmundje vdekjeprurëse që bartet nga kafsha tek njeriu

Ekonomi
Kalo në kategori