LAJMI I FUNDIT:

Vjen goli i parë në Euro 2020, Demiral shënon në portën e tij

Vjen goli i parë në Euro 2020, Demiral shënon në portën e tij

Italia e ka dominuar deri më tani ndeshjen ndaj Turqisë, ndërsa në fillimin e pjesës së dytë u shënua edhe goli i parë. 

Reklama

Italianët kishin shumë raste në pjesën e parë, ndërsa edhe posedimin e topit e kishin në anën e tyre.

Me të filluar pjesa e dytë, Italia vazhdoi me ritmin e njëjtë.

Domenico Berardi u fut në zonë harkoi fortë drejt portës, ku Merih Demiral në tentim për ta larguar topin, e dërgoi në portën e tij.

Ishte minuta e 53-të, kur Italia kaloi në epërsi prej 1-0.

Italia kishte dy raste të mira edhe pas golit me Ciro Immobilen dhe Lorenzo Insignen.

Turqit me shumë probleme në mbrojtje, pasi Italia po sulmon pa ndalur. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Lavdim Pireva
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Kalo në kategori