LAJMI I FUNDIT:

Vjen me ekran më të madh, iPhone 16 Ultra në fotografi

Vjen me ekran më të madh, iPhone 16 Ultra në fotografi

Edhe pse akoma nuk është prezantuar seria e iPhone 15, dje janë shfaqur renderët e anëtarit më të fuqishëm të serisë së iPhone 16 që pritet të arrijë në treg vitin e ardhshëm.

Reklama

Pritet që anëtari më i fuqishëm i serisë iPhone 16 do të ketë emrin iPhone 16 Ultra, e jo iPhone 16 Pro Max, transmeton Telegrafi.

Megjithatë, këto informacione në këtë fazë nuk janë qind për qind të konfirmuara. Sidoqoftë, ky model është shfaqur në renderë.

Në renderë është bërë e ditur se telefoni do të ketë ekran me diagonale 6.9. Pra gjerësia e telefonit do të jetë 77.22 mm, derisa gjatësia 165 mm, që do të jetë një ndryshim i madh në krahasim me iPhone 15 Pro Max, i cili do të ketë gjerësi 76.7 mm dhe gjatësi prej 159.8 mm.

Natyrisht se deri te prezantimi i serisë së iPhone 16 ka mbetur shumë kohë, dhe mbetet të shihet deri në ditën e fundit nëse këto përmasa do të jenë të sakta. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
CEO i SoftBank: Inteligjenca artificiale që tejkalon atë njerëzore në pothuajse të gjitha fushat, do të vijë brenda 10 vjetëve

CEO i SoftBank: Inteligjenca artificiale që tejkalon atë njerëzore në pothuajse të gjitha fushat, do të vijë brenda 10 vjetëve

Teknologji
iPhone 15 Pro Max vs Samsung Galaxy S23 Ultra, kush i mbijetoi testit të rënies?

iPhone 15 Pro Max vs Samsung Galaxy S23 Ultra, kush i mbijetoi testit të rënies?

Teknologji
Imazhet e Samsung Galaxy S24 zbulojnë dizajnin e sheshtë

Imazhet e Samsung Galaxy S24 zbulojnë dizajnin e sheshtë

Teknologji
Sneaker X është një kompjuter i fuqishëm në formën e lëkurës

Sneaker X është një kompjuter i fuqishëm në formën e lëkurës

Teknologji
Pse po mbinxehet iPhone 15-shi?

Pse po mbinxehet iPhone 15-shi?

Teknologji
Dizajni i Samsung Galaxy S24 Ultra u zbulua përmes renderëve të CAD

Dizajni i Samsung Galaxy S24 Ultra u zbulua përmes renderëve të CAD

Teknologji
Kalo në kategori