LAJMI I FUNDIT:

Videoja e fundit e studentes amerikane që zbuloi gabimin e saj, i telefonoi taksisë dhe u fut gabimisht në veturë tjetër – aty mori fund gjithçka

Videoja e fundit e studentes amerikane që zbuloi gabimin e saj, i telefonoi taksisë dhe u fut gabimisht në veturë tjetër – aty mori fund gjithçka

Vdekja tragjike e Samantha Josephon në vitin 2019 pati shokuar të gjithë.

Reklama

Në natën e kobshme në vend se të futet në një taksi Uber në Karolinën e Jugut, ishte futur gabimisht në veturën që më vonë u konstatua se gjendej vrasësi i saj.

Historia e Samanthas është rrëqethëse, dhe sërish në rrjetet sociale po qarkullon videoja e kamerave të sigurisë, që e tregojnë duke u futur në veturën që e çoi drejt vdekjes, transmeton Telegrafi.

Studentja 21-vjeçe e shkencave politike, atë natë kishte dalë për t’u argëtuar me miqtë, e kur rreth orës 2 pas mesnate i telefonoi Uberit, priti në parking që të shfaqet taksi.

Për koincidencë aty ishte parkuar Nathaniel Rowland, 24-vjeç, kurse Samantha mendoi se ishte taksia e saj.

Kur u fut brenda, ai aktivizoi butonin për bllokimin e dyerve, ku dyert mund të hapen vetëm nga jashtë.

Në atë natë të kobshme, ai i shkaktoi vajzës 120 plagë me thikë, e të nesërmen u gjet e vdekur në pyll, kurse menjëherë u arrestua vrasësi falë pamjeve të kamerave të sigurisë.

Ai u dënua me burgim të përjetshëm për rrëmbimin dhe vrasjen e vajzës. /Telegrafi/

@okthatscreepy After the tragic murder of Samantha Josephson by someone she thought was her Uber driver, her family established The #WHATSMYNAME Foundation. The mission of the foundation is to educate the world on ride share safety, support charitable organizations and provide college scholarships to selected high school seniors Sami’s Law was also passed establishing safety requirements for ride-sharing companies like Uber or Lyft. Each company must implement a digital system that enables prospective ride-share passengers and drivers to identify each other. #murdertok #truecrimetok #truecrime #truecrimetiktok #foryou #cctv #murder ♬ Spooky, quiet, scary atmosphere piano songs – Skittlegirl Sound


Në trend Botë

Më shumë
Në Serbi publikohen mesazhet e grupeve kriminale pas të cilave fshihet vrasësi i Oliver Ivanoviqit

Në Serbi publikohen mesazhet e grupeve kriminale pas të cilave fshihet vrasësi i Oliver Ivanoviqit

Serbia
Shpërthimi i digës në Ukrainë, ekipet e shpëtimit: Problem nuk është uji – janë rusët që po na granatojnë

Shpërthimi i digës në Ukrainë, ekipet e shpëtimit: Problem nuk është uji – janë rusët që po na granatojnë

Evropa
Çfarë i ndodhi digës Kakhovka në Ukrainë?

Çfarë i ndodhi digës Kakhovka në Ukrainë?

Evropa
Imazhet satelitore të Maxar Technologies tregojnë shkallën e katastrofës në Kherson, pas shpërthimit të digës uji që mori gjithçka para vetes

Imazhet satelitore të Maxar Technologies tregojnë shkallën e katastrofës në Kherson, pas shpërthimit të digës uji që mori gjithçka para vetes

Evropa
Zelensky: Ukraina në pritje të marrëveshjeve përfundimtare për dorëzimin e aeroplanëve F-16

Zelensky: Ukraina në pritje të marrëveshjeve përfundimtare për dorëzimin e aeroplanëve F-16

Evropa
Se dëmet ishin të mëdha pas shpërthimit të digës në Kherson e tregon edhe kjo video, shtëpia lundron në lumin Dnipro

Se dëmet ishin të mëdha pas shpërthimit të digës në Kherson e tregon edhe kjo video, shtëpia lundron në lumin Dnipro

Evropa
Kalo në kategori