LAJMI I FUNDIT:

Veturat e policisë aksidentohen dhe shkelin rregullat e trafikut (Foto)

Veturat e policisë aksidentohen dhe shkelin rregullat e trafikut (Foto)

Policia e Kosovës, e cila e ka për obligim të kujdeset për sigurinë në trafik, duke ndërmarrë masa vetëdijësimi dhe duke vënë gjoba për shkelje të ndryshme që bëjnë shoferët gjatë vozitjes.

Mirëpo, nuk janë të rralla rastet kur edhe vetë policia bën shkelje të rregullave të trafikut duke shkaktuar aksidente dhe duke i parkuar automjetet në vende të gabuara.

Qytetarët janë “mobilizuar” dhe çdo ditë po dërgojnë fotografi nga vende të ndryshme, ku janë “kapur” veturat e policisë të parkuara gabimisht.

Në adresë të emisionit “Zyra e Ankesave” në RTV Dukagjini, qytetarët kanë dërguar dy fotografi nga dy lokacione të ndryshme, ku objektiv janë veturat e policisë.

Në njërin rast, vetura e Policisë së Kosovës ka goditur shtyllën elektrike duke pësuar dëmtime të lehta.

Ndërsa rasti i tjetër i raportuar nga qytetarët, tregon një veturë policore, e cila është e parkuar në rrugë./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Konsultimet dypalëshe për mbrojtjen Kosovë-SHBA, Departmenti Amerikan i Mbrojtjes njofton për vizitën në Prishtinë

Konsultimet dypalëshe për mbrojtjen Kosovë-SHBA, Departmenti Amerikan i Mbrojtjes njofton për vizitën në Prishtinë

Siguri
Vetura godet bashkëshortin e Shkurte Fejzës

Vetura godet bashkëshortin e Shkurte Fejzës

Lajme
“Nuk u përmbajta më, qëllova mbi të disa herë”, rasti i vrasjes së Pëllumb Meta - zbardhet dëshmia e djalit

“Nuk u përmbajta më, qëllova mbi të disa herë”, rasti i vrasjes së Pëllumb Meta - zbardhet dëshmia e djalit

Lajme
Çka na tregon një CRP e lartë? Mikrobiologia Hajdari flet për rëndësinë e kësaj analize

Çka na tregon një CRP e lartë? Mikrobiologia Hajdari flet për rëndësinë e kësaj analize

Besnike Salihu
Ngjarja e rëndë në “Don Bosko”, zbardhet rasti që kishte ndodhur dy vite më parë

Ngjarja e rëndë në “Don Bosko”, zbardhet rasti që kishte ndodhur dy vite më parë

Lajme
Plotësoi vendime për kundërvajtje fiktive me të dhëna të pasakta të qytetarëve – arrestohet polici në Gjakovë i dyshuar për ryshfet

Plotësoi vendime për kundërvajtje fiktive me të dhëna të pasakta të qytetarëve – arrestohet polici në Gjakovë i dyshuar për ryshfet

Kronika e Zezë
Kalo në kategori