LAJMI I FUNDIT:

Vetura shndërrohet në “top zjarri” pasi goditet keq nga një kamion në Minnesota – shoferi mrekullisht shpëton me lëndime të lehta

Vetura shndërrohet në “top zjarri” pasi goditet keq nga një kamion në Minnesota – shoferi mrekullisht shpëton me lëndime të lehta
Reklama

Një shofer bëri një “arratisje” të mrekullueshme pasi makina e tij u rrafshua para se të shpërthejë në flakë – duke mbetur vetëm me lëndime të lehta.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, pamjet dramatike tregojnë një kamion që “shkel” një Chevy në një kryqëzim në kontenë Steele, Minesota, pak pas orës 5:30 të mëngjesit të së martës.


Shoferi i Chevy tha se përplasja i mbylli të gjitha dyert dhe ai duhej të dilte nga dritarja përmes xhamit të thyer.

Ai kujtoi gjithashtu dy njerëz të mirë që ndaluan për ta ndihmuar pak para se shërbimet e urgjencës të arrinin në vendngjarje.

“Jam mirënjohës që jam ende këtu”.

Sipas raportit të ngjarjes, të dy drejtuesit e mjeteve kanë qenë të lidhur me rripat e sigurimit dhe nuk ka pasur alkool. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
E mbajtur peng për dy javë, gruaja e moshuar izraelite thotë se takoi shefin e Hamasit në tunelet e Gazës - tregon se çfarë i tha dhe si reagoi ai

E mbajtur peng për dy javë, gruaja e moshuar izraelite thotë se takoi shefin e Hamasit në tunelet e Gazës - tregon se çfarë i tha dhe si reagoi ai

Botë
Çfarë parasheh plani ambicioz i NASA-s për ndërtimin e shtëpive në Hënë deri në vitin 2040?

Çfarë parasheh plani ambicioz i NASA-s për ndërtimin e shtëpive në Hënë deri në vitin 2040?

Botë
“Bëra gjashtë amputime brenda një nate”: Mjeku londinez kujton tmerret që pa për 43 ditë në Gaza

“Bëra gjashtë amputime brenda një nate”: Mjeku londinez kujton tmerret që pa për 43 ditë në Gaza

Botë
Kush janë grupet e armatosura militante në Gaza?

Kush janë grupet e armatosura militante në Gaza?

Botë
'Situatë shumë e rëndë': Dhjetë vende evropiane rrisin praninë ushtarake në Detin Baltik, përmes një klauzole të aktivizuar për herë të parë

'Situatë shumë e rëndë': Dhjetë vende evropiane rrisin praninë ushtarake në Detin Baltik, përmes një klauzole të aktivizuar për herë të parë

Evropa
Hamasi ka një kërkesë për Elon Musk, pas vizitës së këtij të fundit në Izrael

Hamasi ka një kërkesë për Elon Musk, pas vizitës së këtij të fundit në Izrael

Botë
Kalo në kategori