Sebastian Vettel ka arritur të fitojë garën për Çmimin e Madh të Singaporit të zhvilluar në pasditen e sotme (e diel).

Piloti gjerman i Ferrarit është treguar shofer i madh duke arritur të triumfoj në këtë garë për 61 xhirove të zhvilluara.

Vettel fitoi garën duke e lënë pas vetes shokun e skudrës nga Ferrarri, Charles Leclerc, i cili përfundoi i dyti.

Podiumi u plotësua me pilotin e Red Bullit, Max Verstappen që përfundoi i treti në këtë garë.

Vendi i katërt dhe pesë shkoi për dyshen e Mercedesit, Leëis Hamilon, respektivisht Valteri Bottas.

Renditja e pilotëve ende udhëhiqet nga Hamilton me 296 pikë, ndërsa pas tij vjen Bottas me 231 pikë dhe Leclerc e Verstappen nga 200 pikë.

Gara e radhës do të zhvillohet në Rusi pas një jave apo më saktë më 29 shtator. /Telegrafi/