Ky është momenti kur një burrë i armatosur arrin ta kapë në sekondën e fundit shok-bombën, dhe ta hedh larg tij para se të shpërthej.

Videoja besohet të jetë filmuar diku në SHBA, ku shihen burra të veshur me rroba të kamufluara, kur në një moment njëri e hedh granatën por e godet murin dhe duke parë se po u rrezikohej jeta, miku i tij kapë granatën (që ndryshe njihet si shok-bombë) dhe e hedh në një dritare dhe shpërthen, transmeton Telegrafi.

Por, ishte reagimi i shpejtë i këtij burri që i bëri për vete të gjithë ata që patën rastin ta shohin videon, ku ky burrë pa u menduar dy herë e hedh pasi kishte mbetur vetëm një sekondë para se shpërthente.

Videoja e titulluar “Trajnimi i njësisë special” është publikuar në LiveLeak, dhe tregon më së miri se si punohet shumë që në situata reale të mos ketë gjakderdhje. /Telegrafi/