LAJMI I FUNDIT:

Vetëm një sekondë para se të shpërthej, kapë granatën dhe e hedh nga dritarja (Video)

Vetëm një sekondë para se të shpërthej, kapë granatën dhe e hedh nga dritarja (Video)

Ky është momenti kur një burrë i armatosur arrin ta kapë në sekondën e fundit shok-bombën, dhe ta hedh larg tij para se të shpërthej.

Reklama

Videoja besohet të jetë filmuar diku në SHBA, ku shihen burra të veshur me rroba të kamufluara, kur në një moment njëri e hedh granatën por e godet murin dhe duke parë se po u rrezikohej jeta, miku i tij kapë granatën (që ndryshe njihet si shok-bombë) dhe e hedh në një dritare dhe shpërthen, transmeton Telegrafi.

Por, ishte reagimi i shpejtë i këtij burri që i bëri për vete të gjithë ata që patën rastin ta shohin videon, ku ky burrë pa u menduar dy herë e hedh pasi kishte mbetur vetëm një sekondë para se shpërthente.

Videoja e titulluar “Trajnimi i njësisë special” është publikuar në LiveLeak, dhe tregon më së miri se si punohet shumë që në situata reale të mos ketë gjakderdhje. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Kanë mbetur më pak se 24 orë deri tek mbyllja e qeverisë amerikane

Kanë mbetur më pak se 24 orë deri tek mbyllja e qeverisë amerikane

Amerika
Ushtarët ukrainas u shpëtuan nga rajonet e pushtuara pasi ishin fshehur për më shumë se një vit e gjysmë

Ushtarët ukrainas u shpëtuan nga rajonet e pushtuara pasi ishin fshehur për më shumë se një vit e gjysmë

Evropa
Rusia shënon përvjetorin e aneksimit të rajoneve ukrainase, Putin: Kjo është ngjarje historike, ne jemi një komb

Rusia shënon përvjetorin e aneksimit të rajoneve ukrainase, Putin: Kjo është ngjarje historike, ne jemi një komb

Evropa
Wladimir Klitschko: Nuk jam gati të vdes për Ukrainën, por jam gati të jetoj për të

Wladimir Klitschko: Nuk jam gati të vdes për Ukrainën, por jam gati të jetoj për të

Evropa

"Ne nuk e dimë madhësinë e Ukrainës", Orban për bisedimet e anëtarësimit të Ukrainës në BE

Evropa
Elita e marinës amerikane SEAL dhe forcat speciale të ushtrisë do të testohen për përdorim droge

Elita e marinës amerikane SEAL dhe forcat speciale të ushtrisë do të testohen për përdorim droge

Amerika
Kalo në kategori