LAJMI I FUNDIT:

Vetëm 10 minuta dhe katër artikuj, do të keni tortë çokollate të shkëlqyeshme!

Vetëm 10 minuta dhe katër artikuj, do të keni tortë çokollate të shkëlqyeshme!

Nëse dëshironi të hani tortë, i keni dhjetë minuta kohë dhe këta katër artikuj, do ta plotësoni dëshiron tuaj 

Reklama

Do t’ju nevojiten këta artikuj:

▪ 4 vezë
▪ 200 g çokollatë të zezë
▪ 100 g gjalpë
▪ një kore portokalli të grirë në rende

Përgatitja:

Mu ashtu siç është treguar në video, do të shkrini çokollatën në avull, ndërkaq në enë të veçantë i tundni vezët dhe gjalpin.

Ngadalë shtoni në vezë çokollatën e ftohur e të shkrirë, duke i përzier tërë kohës.

Në fund shtoni korën e portokallit të grirë në rende, qiteni në enë dhe piqeni në 180 gradë rreth 20-25 minuta.

E pra, torta juaj është e gatshme! – transmeton Telegrafi.

Në trend Kuzhina

Më shumë
Spinaq me djathë të ngrohtë: Ushqim i përsosur nga furra, e duan të gjithë!

Spinaq me djathë të ngrohtë: Ushqim i përsosur nga furra, e duan të gjithë!

Pjata kryesore
Speca me vezë

Speca me vezë

Kuzhina
Për çaste gëzimi: Ëmbëlsira çokollatë me jogurt

Për çaste gëzimi: Ëmbëlsira çokollatë me jogurt

Ëmbëlsirë
Qofte - shtëpie

Qofte - shtëpie

Gurmania
Ëmbëlsirë me portokall

Ëmbëlsirë me portokall

Kuzhina
Bombica me banane

Bombica me banane

Gurmania
Kalo në kategori