Ata ishin ndër pjesëmarrëset më magjepsës në ceremoninë e shkëlqyer vjetore të Akademisë Britanike të Filmit të dielën.

Megjithatë, disa prej tyre e lanë pas-ndejën e “BAFTA 2022” duke u dukur pak më keq për të veshura, pasi yjet hoqën takat dhe zgjodhën këpucë më të rehatshme.

Prezantuesja e ngjarjes, Rebel Wilson, 42 vjeçare, hoqi takat për një palë pantofla të zeza teksa po shkonte për në shtëpi, ndërsa supermodelja Naomi Cambell, 51 vjeçe, zgjodhi një palë atlete Nike komode.

Atyre iu bashkuan edhe Lily James e veshur me një mini fustan të lezetshëm me lule, i cili shfaqte pjesën e sipërme të saj, të cilin e kombinoi me një palë çizme të çuditshme deri te kofshët, të cilat ishin zbukuruar me lule dekorative.

Reklama
Reklama
Paraqitjet më të mira në tapetin e kuq të BAFTA 2022 Paraqitjet më të mira në tapetin e kuq të BAFTA 2022

Disa nga pamjet tjera të festës ua sjellim më poshtë:

Naomi Campbell

Lily James

Billie Piper

Adwoa Aboah

Poppy Delevingne

Leomie Anderson

Mabel

Kate Moss

Sabrina Elba

Jourdan Dunn

Neelam Gill

/Telegrafi/