0Shares

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka theksuar se përgjegjësia përpjestohet për të gjithë në parti, sepse partia ka dalë e treta.

Ai ka thënë në emisionin “Debat Plus” të RTV Dukagjini se Hashim Thaçin është dashur që pas 6 viteve ta largojnë nga pozita e kryeministrit, duke e negociuar atë.

“Por, ne si parti Kadri Veselin e kemi larguar nga pretenduesi për kryeministër vetëm për tri orë”, ka theksuar Haziri.

Ai ka theksuar se prurjet në parti dhe aleancat më partitë e tjera, i kanë marrë votat e LDK-së, dhe nuk është se kanë sjellë vota të reja./Telegrafi/.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)