LAJMI I FUNDIT:

Vërshime edhe në Mamushë (Foto/Video)

Vërshime edhe në Mamushë (Foto/Video)

Pas reshjeve të mëdha të shiut edhe Mamusha po përballet me vërshime.

Kryetari i kësaj komune, Abdulhadi Krasnic në një postim në rrjetin social Facebook shkruan se shpreson se me ndihmën e Qeverisë së Kosovës do të kompensohen dëmet e shkaktuara nga vërshimet.

“Si komune do të verifikojmë dëmet e shkaktuara prej vërshimeve dhe me ndihmën e qeverisë së Kosovës shpresojmë që do të kompensohen bujqit dhe qytetarët e Mamushës…”, ka shkruar ai.

Ndryshe, reshjet e mëdha të shiut kanë shkaktuar përmbytje edhe në komunën e Suharekës. /Telegrafi/

Video: TV Besa

Në trend Lajme

Më shumë
Arrestohet shoferi i BMW-së që u bë viral në internet - policia thotë se i figurojnë 225 gjoba në trafik

Arrestohet shoferi i BMW-së që u bë viral në internet - policia thotë se i figurojnë 225 gjoba në trafik

Lajme
Vuçiq paralajmëroi vizitën në Kosovë, Kurti: Natyrisht se nuk do t’i jap leje, është i padëshiruar

Vuçiq paralajmëroi vizitën në Kosovë, Kurti: Natyrisht se nuk do t’i jap leje, është i padëshiruar

Lajme
Salihaj: Rugova kishte presion të jashtëzakonshëm nga ndërkombëtarët të dalë me deklaratë kundër fillimit të luftës

Salihaj: Rugova kishte presion të jashtëzakonshëm nga ndërkombëtarët të dalë me deklaratë kundër fillimit të luftës

Lajme
Hoxha: Rugova fitoi, Thaçi nuk erdhi në pushtet pa u “shndërrua” në Rugovë - edhe Kurti është drejt asaj rruge

Hoxha: Rugova fitoi, Thaçi nuk erdhi në pushtet pa u “shndërrua” në Rugovë - edhe Kurti është drejt asaj rruge

Lajme
Kurti: Nuk është mirë të thoni

Kurti: Nuk është mirë të thoni "Asociacioni po bëhet"

Lajme
I dëmtuari tregon se Arsiq i tha ‘kape 25-vjeçarin e vrarë dhe tregoju terroristëve tjerë çka ka për t’iu ndodhur’

I dëmtuari tregon se Arsiq i tha ‘kape 25-vjeçarin e vrarë dhe tregoju terroristëve tjerë çka ka për t’iu ndodhur’

Drejtësi
Kalo në kategori