LAJMI I FUNDIT:

Veprim i rrezikshëm i një banori në Prishtinë, hedh lavatriçen nga ballkoni dhe rrezikon kopshtin për fëmijë

Veprim i rrezikshëm i një banori në Prishtinë, hedh lavatriçen nga ballkoni dhe rrezikon kopshtin për fëmijë

Qytetarët në të shumtën e rasteve tregohen të pandërgjegjshëm dhe aspak të kujdesshëm, kur bëhet fjalë për hedhjen e mbeturinave vend e pa vend.

Një rast i tillë, por edhe i rrezikshëm ka ndodhur së fundmi në një lagje të Prishtinës.

Faqja “Vrojtuesit e Lagjes” kanë publikuar një video ku shihet një banor teksa hedh një lavatriçe nga ballkoni i banesës së tij në katin e tretë.


Sipas njoftimit thuhet se një veprim i tillë ka mundur të shkaktojë edhe aksident meqë poshtë gjendet edhe një kopsht i fëmijëve.

“Një veprim skandaloz besoj po shihet qartë aksidenti që ka mundur të shkaktohet me kojshinë poshtë. Përves asaj në kat të parë vërehet qartazi që është kopshti për fëmijë. Bëhet fjalë për lagjen ‘Lakrishte’, banesat e Shqipërisë”, thuhet në postimin e faqes “Vrojtuesit e Lagjes” . /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kolapsi me internet, preket edhe Kosova

Kolapsi me internet, preket edhe Kosova

Lajme
Djegia e veturave në lagjen “Marigona Rezidence”, policia jep detaje

Djegia e veturave në lagjen “Marigona Rezidence”, policia jep detaje

Kronika e Zezë
Ikjet e Faton Hajrizit, fajin ia linte shtetit për mos risocializimin e tij  – çfarë thoshte ai për Telegrafin kur vuante dënimin në Burgun e Sigurisë së Lartë?

Ikjet e Faton Hajrizit, fajin ia linte shtetit për mos risocializimin e tij – çfarë thoshte ai për Telegrafin kur vuante dënimin në Burgun e Sigurisë së Lartë?

Elfije Boletini
Digjen dy vetura në lagjen

Digjen dy vetura në lagjen "Marigona Rezidence"

Kronika e Zezë
Problemi global i sigurisë kibernetike prek edhe KESCO-n

Problemi global i sigurisë kibernetike prek edhe KESCO-n

Lajme
Drogë, armë, vetura dhe para - policia jep detaje nga aksioni kundër fajdes në Prishtinë ku u arrestuan katër persona

Drogë, armë, vetura dhe para - policia jep detaje nga aksioni kundër fajdes në Prishtinë ku u arrestuan katër persona

Lajme
Kalo në kategori