LAJMI I FUNDIT:

Vendosini këta dy përbërës në rrobalarëse dhe nuk do të keni nevojë për një mjeshtër

Vendosini këta dy përbërës në rrobalarëse dhe nuk do të keni nevojë për një mjeshtër

Një truk që kënaqi të gjitha amvisat

Kjo metodë e pazakontë e pastrimit të rrobalarëses nuk është vetëm e thjeshtë, por edhe jashtëzakonisht efektive.

Kombinimi i limonit dhe pastës së dhëmbëve i bën mrekulli makinës suaj.

Së pari, prisni një limon në gjysmë dhe vendosni pastë dhëmbësh në qendër të limonit. Vendoseni këtë përzierje të çuditshme në kazanin e rrobalarëses.

Gjithashtu, aplikoni pastë dhëmbësh në sipërfaqen e brendshme të derës së makinës, transmeton Telegrafi.

Ky kombinim jo vetëm që eliminon aromat e pakëndshme, por gjithashtu përmirëson performancën e makinës.

Rrobat tuaja do të lahet më mirë dhe dera e xhamit do të mbetet e pastër dhe me shkëlqim, duke e bërë të duket sikur makina sapo është blerë.

Një tjetër truk i dobishëm për mirëmbajtjen e rrobalarëses është pastrimi i gomës brenda makinës. Përzieni sodën e bukës dhe uthullën dhe përdorni këtë përzierje për të pastruar gomën. Mbyllni derën e makinës dhe filloni një program të shkurtër larjeje që zgjat rreth 15 minuta. Ky kombinim do të heqë në mënyrë efektive depozitat dhe do të freskojë pjesën e brendshme të makinës tuaj larëse.

Nëse dëshironi të ruani ngjyrat e rrobave tuaja, sheqeri mund të jetë aleati juaj. Në vend që ta lidhni atë vetëm me kalori, përdorni atë si një mjet për të rifreskuar ngjyrën e rrobave tuaja. Lagni rrobat në ujë me sheqer të shtuar dhe lërini të qëndrojnë për disa orë. Pas kësaj kohe, lajini si zakonisht. Ky truk i thjeshtë i mban ngjyrat në rroba, duke i bërë ato të freskëta dhe të gjalla. Nëse jeni me nxitim, sheqerin mund ta shtoni direkt në kazan. Vendosni tre lugë sheqer në ndarjen e detergjentit ose derdhni direkt në kazan së bashku me rrobat. Ky truk do të ruajë ngjyrat në rroba dhe do t’u zgjasë jetën, duke i bërë ato të duken si të reja.

Këto truke të thjeshta por efektive garantojnë që rrobalarësja juaj do të funksionojë pa të meta dhe rrobat do të duken si të reja, pavarësisht sa herë janë larë. Provoni ato dhe shikoni vetë efektivitetin e tyre! /Telegrafi/