Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për Dedë Nikaj, i cili u arrestua pak ditë më parë.

Ai është akuzohet për vendosjen e eksplozivit në shtëpinë e oficerit të policisë Prelë Milani dhe në atë të Zef Bungajës, ngjarje të ndodhura më 4 janar 2020.

Mbi 32- vjeçarin rëndojnë dy akuza, ajo e “shkatërrimit të pronës me eksploziv” dhe “mbajtja pa leje e armëve luftarake, shpërthyese”. /Telegrafi/