LAJMI I FUNDIT:

Vendosen projektet për rajonin juglindor në Maqedoni për vitin 2017

Vendosen projektet për rajonin juglindor në Maqedoni për vitin 2017

Këshilli për zhvillimin e rajonit juglindor, sot në Gjevgjeli vendosi për prioritetet e projekteve të vitit 2017, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Seancën e udhëhoqi kryetari i Këshillit, Ivan Frangov, i cili tha se lista e vendosur, përmes të cilës aplikohet në Zyrën për zhvillim rajonal, janë projekte me realizimin e të cilëve do të përfitojnë qytetarët e tri komunave të rajonit juglindor.


Frangov theksoi se, në përpunim gjithashtu janë shpalljet publike për propozim-projektet me zhvillim special, për të cilin do të nevojiten më shumë se 17 milionë denarë, si dhe për zhvillimin e fshatrave në vitin 2017, për të cilët janë planifikuar 8,5 milionë denarë./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Për deklaratën e Liburn Aliut se Kosova është shtet i përkohshëm, Deda: I ka bërë dëm Kurtit, Osmanit dhe qeverisë së vet

Për deklaratën e Liburn Aliut se Kosova është shtet i përkohshëm, Deda: I ka bërë dëm Kurtit, Osmanit dhe qeverisë së vet

Politikë
“Kurrë mos u kthefshin”, Peci “mallkon” opozitën, Mushkolaj ia përmend “punësimet familjare” në ministri

“Kurrë mos u kthefshin”, Peci “mallkon” opozitën, Mushkolaj ia përmend “punësimet familjare” në ministri

Lajme
Vuçiq: Marrëveshja e Ohrit mund të jetë kusht për anëtarësim të Serbisë në BE

Vuçiq: Marrëveshja e Ohrit mund të jetë kusht për anëtarësim të Serbisë në BE

Lajme
Ish-luftëtari i UÇK-së, Remzi Shala në rigjykimin për krime lufte: Nuk jam fajtor

Ish-luftëtari i UÇK-së, Remzi Shala në rigjykimin për krime lufte: Nuk jam fajtor

Drejtësi
Haradinaj: Institucionet e rendit dhe ligjit na e kthyen besimin te shteti

Haradinaj: Institucionet e rendit dhe ligjit na e kthyen besimin te shteti

Siguri
INTERPOL-i lëshon fletarrest për Milan Radoiçiqin

INTERPOL-i lëshon fletarrest për Milan Radoiçiqin

Drejtësi
Kalo në kategori