LAJMI I FUNDIT:

Vdes drejtori i “Birra Peja”, Ernest Jusufi

Vdes drejtori i “Birra Peja”, Ernest Jusufi

Drejtori i “Birra Peja”, Ernest Jusufi ka vdekur sot në moshën 45-vjeçare.

Reklama

Ai ishte duke u trajtuar në Spitalin e Shkupit, si pasojë e infektimit me COVID-19.

Lajmi për vdekjen e tij është bërë i ditur nga gazetari Adriatik Kelmendi, përmes një postimi në Facebook.

“Ernest Jusufi, një afarist shembull dhe një shok i mirë. Ngushëllime familjes dhe miqve të shumtë!”, ka shkruar Kelmendi.

Jusufi ishte i angazhuar në industrinë e ushqimit që nga viti 2005.

Ai ka shërbyer edhe si drejtor ekzekutiv i Devolli Distrubution.

I ndjeri varroset nesër në Pejë./Telegrafi/