LAJMI I FUNDIT:

Ushtria ukrainase: Kemi rrëzuar katër raketa dhe dhjetë dronë rus gjatë natës

Ushtria ukrainase: Kemi rrëzuar katër raketa dhe dhjetë dronë rus gjatë natës

Forca ajrore ukrainase thotë se iu përgjigj një sulmi ajror rus gjatë natës.

Reklama

Ai thotë se arriti të rrëzojë katër nga gjashtë raketat e lundrimit të lëshuara nga Rusia.

Rusët publikuan pamjet e rrëzimit të një droni, por doli të jetë fluturakja e tyre
Lexo po ashtu Rusët publikuan pamjet e rrëzimit të një droni, por doli të jetë fluturakja e tyre

Gjithashtu forcat ushtarake ukrainase kanë rrëzuar dhjetë nga 16 dronët sulmues rus.

Dy nga raketat ruse të lundrimit kishin goditur më parë një “objekt civil” në Ukrainën qendrore, njoftoi ushtria.

Kujtojmë se mediumi amerikan, Washington Post ka raportuar se ka nisur kundërsulmi i shumëpritur ukrainas për çlirimin e territoreve të okupuara nga Rusia.

Kjo e fundit ka nisur pushtimin e pajustifikueshëm të shtetit ukrainas më 24 shkurt të vitit të kaluar duke shkaktuar mijëra viktima dhe dëme të shumta materiale. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Amerika
Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Botë
Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Turqia
Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Amerika
'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

Serbia
SHBA njofton paketën e re të ndihmës për Ukrainën

SHBA njofton paketën e re të ndihmës për Ukrainën

Botë
Kalo në kategori