LAJMI I FUNDIT:

Universiteti Shtetëror i Arizonës dhe Uni-Universum International College: Fuqizimi i studentëve për një të ardhme më të ndritshme

Universiteti Shtetëror i Arizonës dhe Uni-Universum International College: Fuqizimi i studentëve për një të ardhme më të ndritshme

Arsimi është një shtytës kryesor i zhvillimit personal dhe shoqëror.

Kur bëhet fjalë për institucionet që janë të përkushtuara për të ofruar arsim të jashtëzakonshëm, Universiteti Shtetëror i Arizonës dhe Uni– Universum International College janë dy emra që bien në sy. Këto institucione janë të përkushtuara për të fuqizuar studentët për një të ardhme më të ndritur, duke i përgatitur ata të lulëzojnë në një botë që ndryshon vazhdimisht.

Si ASU ashtu edhe UNI kanë prioritet suksesin dhe mirëqenien e studentëve. Ata ofrojnë një gamë të gjerë shërbimesh mbështetëse, duke përfshirë këshillimin akademik, këshillimin për karrierë, tutorim dhe programet e mirëqenies, për të ndihmuar studentët të lulëzojnë akademikisht, përsonalisht dhe profesionalisht.

Për më tepër, ASU dhe Uni– Universum International College janë të njohur për kampuset e tyre të gjalla dhe dinamike, të cilat u ofrojnë studentëve objekte më të avancuara, teknologji të avancuara dhe burime moderne për mësim, kërkim dhe inovacion.

Për më shumë informata rreth programit kontaktoni në:

Nr.tel: +383 44 144 062

E-mail: info@universum-ks.org

Facebook: Kolegji Universum

Instagram: universumcollege

Artikull i sponzorizuar

Në trend Ekonomi

Më shumë
Prishtina Mall përgatitet për hapjen e Zara, Bershka, Pull&Bear dhe Stradivarius

Prishtina Mall përgatitet për hapjen e Zara, Bershka, Pull&Bear dhe Stradivarius

Prishtina Mall
Nëse po kërkoni ujë të shëndetshëm - provojeni ujin Alkaline

Nëse po kërkoni ujë të shëndetshëm - provojeni ujin Alkaline

Active+ Alkaline Water
Inspirim nga Italia - dyer dhe dritare cilësore nga Kontura Profiles

Inspirim nga Italia - dyer dhe dritare cilësore nga Kontura Profiles

Kontura Profiles
Suksesi i jashtëzakonshëm i rTrust - mbi 4000 nënshkrime elektronike në më pak se një muaj

Suksesi i jashtëzakonshëm i rTrust - mbi 4000 nënshkrime elektronike në më pak se një muaj

Ekonomi
Një shëtitje virtuale në VitaLand - vendi ku aventurat nuk kanë kufij

Një shëtitje virtuale në VitaLand - vendi ku aventurat nuk kanë kufij

Vitaland
Guvernatori Ismaili: Thesari amerikan dhe Rezerva Federale kanë dhënë kontribut të pazëvendësueshëm për Kosovën

Guvernatori Ismaili: Thesari amerikan dhe Rezerva Federale kanë dhënë kontribut të pazëvendësueshëm për Kosovën

Ekonomi
Kalo në kategori