LAJMI I FUNDIT:

Universiteti punëson 14-vjeçarin për t’i ushtruar studentët e matematikës (Foto)

Universiteti punëson 14-vjeçarin për t’i ushtruar studentët e matematikës (Foto)

Yasha Asley është punësuar në Universitetin e Lacesterit në Anglisë, për t’i ushtruar matematikë studentët.

Adoleshenti 14-vjeçar, që para dy vitesh u bë studenti më i ri ndonjëherë, tani është bërë i punësuari më i ri në departamentin e arsimit, transmeton Telegrafi.


Është dashur të bëhet një kërkesë e veçantë në komunën, meqë ai është nën moshën që i lejohet të ketë vend zyrtar të punës.

Asley i lumtur që është punësuar t’i ushtrojë studentët matematikë

Mirëpo, duke marrë parasysh rastin specifik, atij i është lejuar që të zhvillojë kurse për më se gjysmë orari në ditë, pasi t’i kryej ligjëratat.

“Kjo është jeta që e dua, të kryej detyra matematikore dhe të ndihmojë studentët tjerë”, ka thënë Asley, i gëzuar që i është dhënë kjo detyrë.

Pasi të ketë kryer studimet, ai do të aplikojë për doktoratë dhe nëse gjithçka shkon sipas planit, mund të bëhet edhe kandidati më i ri që ka doktoruar. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Abazoviq ngriti në këmbë të gjithë lokalin në Beograd, festoi fitoren e Partizanit

Abazoviq ngriti në këmbë të gjithë lokalin në Beograd, festoi fitoren e Partizanit

Fun
Profesori filmohet duke bërë seks me studenten (Video, +18)

Profesori filmohet duke bërë seks me studenten (Video, +18)

Fun
Imagjinoni të ktheheni në shtëpi të lodhur nga puna dhe të gjeni këtë skenë: Si do të reagonit?

Imagjinoni të ktheheni në shtëpi të lodhur nga puna dhe të gjeni këtë skenë: Si do të reagonit?

Fun
Tetë gjëegjëza të vështira për t’u zgjidhur - a mund t’i zgjidhësh pa e lexuar përgjigjen e saktë?

Tetë gjëegjëza të vështira për t’u zgjidhur - a mund t’i zgjidhësh pa e lexuar përgjigjen e saktë?

Fun
Një qen dramatik habiti të gjithë me reagimin e tij kur pronari i pastroi putrat

Një qen dramatik habiti të gjithë me reagimin e tij kur pronari i pastroi putrat

Interesante
Një grua nga Uganda lind binjakët në moshën 70-vjeçare, tre vjet më parë në të njëjtin spital solli në jetë edhe një vajzë

Një grua nga Uganda lind binjakët në moshën 70-vjeçare, tre vjet më parë në të njëjtin spital solli në jetë edhe një vajzë

Interesante
Kalo në kategori