LAJMI I FUNDIT:

Udhërrëfyesi po ua tregonte studentëve bukuritë e parkut nacional në Afrikën e Jugut, elefanti 6-tonësh sulmon veturën e tyre

Udhërrëfyesi po ua tregonte studentëve bukuritë e parkut nacional në Afrikën e Jugut, elefanti 6-tonësh sulmon veturën e tyre

Ky është momenti kur një grup i studentëve detyrohen të vrapojnë me tërë forcën për t’i shpëtuar vdekjes, pasi elefanti 6 tonësh sulmon veturën e tij gjatë një turneu në Afrikën e Jugut.

Reklama

Udhërrëfyesi ishte pranë timonit në rezervatin e parkut nacional Kruger në Afrikën e Jugut, kur elefanti iu vërsulet dhe në një moment nga goditja e fuqishme e rrokullis veturën në të cilin gjendeshin një grup studentësh, transmeton Telegrafi.

Kamera e vendosur në trupin e njërit prej studentëve, ka kapur momentin kur kjo kafshë gjigante me brinjë godet veturën që e rrokullis.

Në atë moment të gjithin ishin të përfshirë nga paniku dhe nuk dinin si të vepronin, derisa një burrë që dukej sikur të ishte punonjës i parkut i këshillojnë që të vrapojnë.

Megjithatë duket sikur edhe elefanti tërhiqet pas këtij veprimi, pasi vazhdon rrugëtimin sikur të mos kishte ndodhur asgjë e keqe.

Mediat e atje raportojnë se nga ky sulm nuk është lënduar asnjë person, e kjo përvojë do t’ju shërbej si leksion që herëve tjera të jenë më të përgatitur kur t’i afrohen një kafshe të tillë. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Spanjollja pa që veshi i rridhte gjak, shkoi menjëherë te mjeku: U tmerrua kur pa se çfarë nxori doktori

Spanjollja pa që veshi i rridhte gjak, shkoi menjëherë te mjeku: U tmerrua kur pa se çfarë nxori doktori

Fun
‘Trekëndëshi Misterioz’ i Alaskës ku thuhet se u zhdukën shumë njerëz dhe

‘Trekëndëshi Misterioz’ i Alaskës ku thuhet se u zhdukën shumë njerëz dhe "Këmbëmadhi” endet i lirë

Interesante
Si në “filma horror”, reja e madhe mbulon qytetin brazilian - errësira përfshin gjithçka

Si në “filma horror”, reja e madhe mbulon qytetin brazilian - errësira përfshin gjithçka

Interesante
Gruaja që përjeton deri 90 orgazma në orë (Video)

Gruaja që përjeton deri 90 orgazma në orë (Video)

Fun
Njoftimi

Njoftimi

Kalo në kategori