Një burrë është vrarë në periferi të Los Angeles, pasi tentoi të shtyp me veturë këmbësorët.

Deri të incidenti erdhi në Havarton në afërsi të Los Angeles, e policia lokale është duke hetuar rastin, transmeton Telegrafi.

Siç raportojnë mediat amerikane, 40-vjeçari Melgin Santos nga Los Angeles u grind në restorantin nga i cili e nxorën jashtë.

Më pas ai me veturë tentoi të shkelë kalimtarët e rastit dhe klientët që ishin brenda restorantit.

Por këtë nuk ia arriti, pasi u përplas në një objekt afër restorantit – aty katër burra e nxorën jashtë dhe e rrahën deri në vdekje.

Policia e ka gjetur të vdekur në vendin e ngjarjes, duke konstatuar se vdekja është shkaktuar si rezultat i goditjeve me mjete të forta. /Telegrafi/