Ekatarina Lisina prej kohësh ka mbajtur titullin e vajzës me këmbët më të gjata në botë – plotë 133 centimetra.

E kur e dimë se ajo është 205 centimetra e gjatë, nuk është për t’u habitur se për një kohë është marrë me basketboll, transmeton Telegrafi.

Karrierën e përfundoi në vitin 2014 kur ishte vetëm 27-vjeçare. Ajo çfarë e dallon nga basketbollistet tjera, është gjatësia e këmbëve të saj.

Në fakt – këmbët e saj kamë 133 centimetra. Shputat apo numrin e këpucëve e 47.

Pas një karrierë të shkurtër sportive, iu kthye modelimit dhe hapi një agjenci të specializuar për modele të gjata, dhe është shumë aktive në rrjetet sociale ku ka miliona ndjekës dhe vazhdimisht publikon video të ndryshme.

Deri vitin e kaluar ishte femrat me këmbët më të gjata në botë, por nga froni e rrëzoi amerikania Macy Karrin, 18-vjeçe nga Teksasi, që edhe zyrtarisht u bë femra me këmbët më të gjata në botë me 134.3 centimetra. /Telegrafi/

@lisina15Who understood- understood 😂🤦‍♀️ With @adamw 😚 #giraffe #tall #fyp

♬ Bongo cha-cha-cha – Remastered – Caterina Valente

@lisina15Guess height difference between me and @gpwiz ? 🧐 #fyp #viral #tallgirl #pleasedontsuck

♬ Please Don’t Suck – Noa Kirel

@lisina15When you are in to older generation 😅 @thefurrhafamily #tallgirl #sugardaddy #fyp #comedy

♬ Mama Said – Lukas Graham