Numri i truqeve që njerëzit kanë përdorur në kuzhinë ndër vite është befasues.

Nëse dini vetëm disa sekrete, jo vetëm që mund të mësoni të gatuani si një mjeshtër, por gjithashtu parandaloni që produktet ushqimore të prishen shumë shpejt.

Bright Side tregon disa këshilla të dobishme të cilat mund t’i shtoni në rutinën tuaj:

Shkundni vezën për një minutë, dhe pastaj zieni atë. Do të përfundoni me një vezë vërtetë të artë!

Një thikë e mprehtë dhe e nxehtë është e përsosur për të bërë një sandviç me akullore.

Prisni copën e djathit që dëshironi së bashku me një pjesë të paketimit. Mund ta përdorni për të mbuluar djathin e mbetur.

Nëse nuk keni një petëzuese, përdorni një shishe vere.

Nëse dëshironi që pica e mbetur të ketë të njëjtën shije dhe aromë që kishte kur e keni gatuar për herë të parë, ngrohni përsëri në tigan e jo në mikrovalë.

Kur kavanozi juaj me Nutella është pothuajse i zbrazët, derdhni pak qumësht të nxehtë. Do të përfundoni me çokollatë të nxehtë!

Gjithmonë mbështillni selinon dhe brokolin në letër alumini për t’i bërë ato të zgjasin më shumë.

Ju mund të spërkatni një avokado me uthull molle ose ta ruani me një copë qepë, në mënyrë që të mos bëhet e zezë.

/Telegrafi/