LAJMI I FUNDIT:

Trumpit i merren gjurmët e gishtërinjve, i tërhiqet vërejtja për gjuhën e përdorur në postimet e shumta në rrjetet sociale

Trumpit i merren gjurmët e gishtërinjve, i tërhiqet vërejtja për gjuhën e përdorur në postimet e shumta në rrjetet sociale

Ish-presidentit amerikan Donald Trump, i janë marrë gjurmët e gishtërinjve para se të futej në sallën e gjyqit, raporton NBC.

Reklama

Në anën tjetër gjykatësi ia ka tërhequr vërejtjen për gjuhën e përdorur në postimet në rrjetet sociale – në veçanti postimit ku i referohet gjyqtarit si “shumë partizan”, transmeton Telegrafi.

Trump aktualisht është duke u gjykuar para gjykatësit Juan Merchan, dhe së shpejti do të zbulohen 34 pikat e aktakuzës që rëndojnë mbi të dhe me të cilat do të përballet.

Trump deklarohet i pafajshëm
Lexo po ashtu Trump deklarohet i pafajshëm

Ndërkaq vetë Trump është deklaruar i pafajshëm lidhur me këto 34 pika të aktakuzës, kurse asnjë media nuk është lejuar që ta transmetojë direkt procesin gjyqësor.

Shumë mbështetës së tij janë mbledhur para ndërtesës së gjyqit në Nju Jork, që është rrethuar nga forca të shumta të policisë dhe pjesëtarëve të Shërbimit Sekret. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
SHBA liberalizon vizat për Izraelin - por, izraelitët duhet të plotësojnë një kusht para se të udhëtojnë lirshëm drejt Amerikës

SHBA liberalizon vizat për Izraelin - por, izraelitët duhet të plotësojnë një kusht para se të udhëtojnë lirshëm drejt Amerikës

Amerika
Daçiq deklaroi se Radoiçiq nuk ishte në pamjet e publikuara nga Manastiri i Banjskës, por Vuçiq para 6 muajve e pranonte se ai qëndron prapa personave të maskuar në veri të Kosovës

Daçiq deklaroi se Radoiçiq nuk ishte në pamjet e publikuara nga Manastiri i Banjskës, por Vuçiq para 6 muajve e pranonte se ai qëndron prapa personave të maskuar në veri të Kosovës

Serbia
Momenti kur forcat speciale hyjnë nga një helikopter në një anije që mbante kokainë me vlerë rreth 155 milionë euro në brigjet e Irlandës

Momenti kur forcat speciale hyjnë nga një helikopter në një anije që mbante kokainë me vlerë rreth 155 milionë euro në brigjet e Irlandës

Evropa
E dhimbshme: Një nënë dhe fëmija e saj duke qarë ndërsa kalojnë nën tela me gjemba – duke tentuar të kalojnë kufirin ndërmjet Meksikës dhe SHBA-së

E dhimbshme: Një nënë dhe fëmija e saj duke qarë ndërsa kalojnë nën tela me gjemba – duke tentuar të kalojnë kufirin ndërmjet Meksikës dhe SHBA-së

Botë
Mercenarët e Wagnerit kthehen në lindje të Ukrainës

Mercenarët e Wagnerit kthehen në lindje të Ukrainës

Evropa
Moska publikon intervistën me admiralin

Moska publikon intervistën me admiralin "e vdekur"

Botë
Kalo në kategori