0Shares

Është një nga eveniment më të rëndësishme në kalendarin e Zonjës së Parë – dhe njëherit sfida më e madhe e Melania Trump.

Dhjetëra mijëra qytetarë amerikan ndjekin ceremoninë festive të festës së Pashkëve, që organizohet në Shtëpinë e Bardhë, transmeton Telegrafi.

Por Melania përveç se duhej të argëtonte të ftuarit ajo kishte edhe një detyrë tjetër – t’ia përkujtojë bashkëshortit që të ngrit dorën gjatë intonimit të Himnit Kombëtar.

Në një video të publikuar në internet, shihet Zonja e Parë duke ia prekur dorën Presidentit amerikan si shenjë rikujtimi që duhet ta ngrit dorën për ta respektuar intonimin e himnit kombëtar.

Melania së bashku me  të birin kishin ngritur dorën në momentin që kishte filluar muzika, por një gjë të tillë nuk e kishte bërë Donald i cili po qëndronte i qetë derisa ia bëri me dije bashkëshortja. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)