LAJMI I FUNDIT:

Truk për larje të rrobave: Do të ulni faturën dhe do të kurseni 62% të energjisë

Truk për larje të rrobave: Do të ulni faturën dhe do të kurseni 62% të energjisë

Një truk për larje të rrobave do t’u ndihmojë të gjitha amvisave që të ulin faturat e energjisë elektrike

E gjitha që duhet të bëni është që të ndryshoni rregullatorin e makinës dhe të ulni temperaturën.

Kështu, nëse lani rroba të cilat nuk janë edhe aq të ndotura, temperatura më e ulët është plotësisht e mjaftueshme që ndotjet të eliminohen.

Ajo që mbase nuk e keni ditur, apo me kalimin nga 40 gradë në 30 gradë kurseni 38% të energjisë elektrike në vit dhe kështu edhe faturën e rrymës, transmeton Telegrafi.

Nëse vendosni të veproni, dhe ai veprim do të ishte që të ulni temperaturën në 20 gradë, do të kurseni madje 62% të energjisë elektrike.

Krahas kursimit të parave, kjo mënyrë e larjes gjithashtu do t’jua bëjë më të lehtë larjen e rrobave me ngjyra, sepse rrobat me ngjyra zakonisht lirojnë ngjyrën në temperatura të larta.

Prandaj, kur lani rroba në temperatura të ulëta, nuk do të keni nevojë të mendoni për ndarjen e rrobave sipas ngjyrave dhe nëse këmisha juaj e bardhë do të bëhet rozë apo blu. /Telegrafi/


Në trend Stil

Më shumë
Në këtë qytet të gjithë banorët jetojnë në vetëm një pallat me 196 banesa

Në këtë qytet të gjithë banorët jetojnë në vetëm një pallat me 196 banesa

Stil
Si ta vononi ejakulimin dhe të keni seks të mahnitshëm

Si ta vononi ejakulimin dhe të keni seks të mahnitshëm

Intimitet dhe Pasion
Do të habiteni shumë kur të mësoni se çfarë vërtet do të thotë kur ju kruhet shuplaka e majtë apo e djathtë

Do të habiteni shumë kur të mësoni se çfarë vërtet do të thotë kur ju kruhet shuplaka e majtë apo e djathtë

Lifestyle
Produkti i thjeshtë që ju ndihmon për pastrimin e tapetit dhe largimit të erës së keqe

Produkti i thjeshtë që ju ndihmon për pastrimin e tapetit dhe largimit të erës së keqe

Stil
Në këtë qytet të Norvegjisë ndodh diçka e magjishme sa herë që bie nata

Në këtë qytet të Norvegjisë ndodh diçka e magjishme sa herë që bie nata

Stil
Tri mënyra kur ‘dhemb koka” bëhen ‘Do të vish në shtrat, i dashur’?

Tri mënyra kur ‘dhemb koka” bëhen ‘Do të vish në shtrat, i dashur’?

Intimitet dhe Pasion
Kalo në kategori