LAJMI I FUNDIT:

Truk fenomenal që përgjithmonë të hiqni qafe mizat, madje sa çel e mbyll sytë

Truk fenomenal që përgjithmonë të hiqni qafe mizat, madje sa çel e mbyll sytë

Harroni të gjitha preparatet helmuese të shtrenjta e të tmerrshme kundër mizave. Kështu do t’i hiqni qafe përnjëherë! Madje të mos jeni të detyruar as t’i mbytni.

Meqë ditët po bëhen gjithnjë e më të ngrohta, shumë familje, posaçërisht ato rurale, nuk mund të jetojnë normalisht për shkak të sulmuesve me krahë siç janë mizat dhe insektet e tjera të ngjashme.

E gjitha që ju nevojitet janë tre-katër limona të cilët do t’i prisni përgjysmë.

Gjysmën shpërndajeni nëpër furrën e sobës dhe lëreni të qëndrojë tërë natën.

Gjithë kohës derën e furrës së sobës e lini të hapur, transmeton Telegrafi.

LemonsinOvenHeader

Në mëngjes mbylleni furrën dhe lëshojeni të punojë me kapacitet të vogël disa minuta.

Nuk duhet t’i digjini pjesët e limonit, por vetëm pak t’i ngrohni në temperaturë maksimum 100 gradë.

Pasi të keni shkyçur furrën, lëreni të ftohet krejtësisht, pastaj limonët hidhni në bërllok.

Kuzhina juaj do të ketë aromë të mrekullueshme, por me ditë të tëra asnjë mizë nuk do të duket në shtëpi! /Telegrafi/

g


Në trend Stil

Më shumë
Ky është qyteti më i vizituar në vitin 2023: E vizituan më shumë se njëzet milionë turistë

Ky është qyteti më i vizituar në vitin 2023: E vizituan më shumë se njëzet milionë turistë

Çfarë të vizitosh

"Gjendja e pritjes": Arsyeja pse ti nuk i përfundon kurrë gjërat në momentin që duhet

Lifestyle
Sa katrorë mund të shihni në 11 sekonda? Kontrolloni se si qëndroni me një vëzhgim të shpejtë

Sa katrorë mund të shihni në 11 sekonda? Kontrolloni se si qëndroni me një vëzhgim të shpejtë

Stil
Kat i ndërmjetëm modern me galeri dhe dru, sensacion i vërtetë

Kat i ndërmjetëm modern me galeri dhe dru, sensacion i vërtetë

Dizajn dhe Arkitekturë
Si të pastroni njollat e tepihut me pijen tuaj të preferuar!

Si të pastroni njollat e tepihut me pijen tuaj të preferuar!

Bëje vet
Përse janë kaq të veçantë? Ç’duhet të dish për Peshqit, shenjën më ëndërrimtare të horoskopit!

Përse janë kaq të veçantë? Ç’duhet të dish për Peshqit, shenjën më ëndërrimtare të horoskopit!

Astrologji
Kalo në kategori