Meshkujt me muskuj të mirë të barkut padyshim se janë më joshës në sytë e femrave.

Por, kjo nuk është e gjitha. Janë të shumta femrat që çmenden pas vijës ‘V’ të cilën disa arrijnë ta formojnë përmes ushtrimeve dhe regjimit ushtrimor, transmeton Telegrafi.

Siç duket, krijimi i prerjes së tillë nuk është edhe aq i vështirë sa ç’është menduar.

Brett Maverick, trajner personal dhe yll i njohur fitnesi, ka publikuar para disa muajve një video ku i ka treguar tri ushtrimet të cilat ju ndihmojnë ta krijoni prerjen e tillë te muskujt e barkut.

Sipas tij, ushtrimet janë të lehta, ndërkaq ju mjafton të përkushtoheni dhe të kujdeseni në ushqim.

Tri ushtrimet janë këto:

‘Leg Lifts’

Ngjitjet në hekur

– Barkoret (crunches)

 Për më shumë, ndiqni videon e mëposhtme. /Telegrafi/