LAJMI I FUNDIT:

Tri truqe të bukurisë që çdo femër duhet t’i dijë

Tri truqe të bukurisë që çdo femër duhet t’i dijë

Shumica e femrave mendojnë se bukuria kërkon shumë punë.

Sidoqoftë, me truqet e thjeshta që gjenden më poshtë çdo damë mund ta mirëmbajë pamjen pa u përpjekur shumë, transmeton Telegrafi.


Zbutësi i flokëve e bën të lehtë rrojën

Mos blini krem rroje të meshkujve. Në vend të kësaj, blini një zbutës të flokëve. Nëse veç e keni në shtëpi, ende më mirë. Kur rruheni, aplikojeni zbutësin në pjesën e caktuar të trupit, dhe do ta shihni si zbuten qimet dhe rroja është më e lehtë.

Bikarbonati i pijeve freskuese i zbardhë dhëmbët

Pavarësisht se sa mirë mund të dukeni në veshje, dhëmbët e verdhë mund t’jua prishin pamjen. Mënyra më e lehtë për t’i zbardhur dhëmbët është duke e përzier një lugë gjelle pije freskuese me 2-3 pika peroksid hidrogjeni.

Kështu i thoni lamtumirë dhëmbëve të verdhë dhe nuk keni nevojë të blini pasta të shtrenjta të dhëmbëve.

Largoni aknet me maskën e përbërë nga mjalta

Shpeshherë ju ndodhë t’iu shfaqen aknet në fytyrë kur keni ndonjë evinement të rëndësishëm.

Mënyra më e mirë për ta zgjidhur këtë problem është mjalta. Mjalta ka efekte antibakteriale dhe jo vetëm se i hekë aknet e momentit, por edhe sigurohet se nuk do të shfaqen më. /Telegrafi/