LAJMI I FUNDIT:

Tri gjërat që një femër e mençur nuk i kërkon nga partneri…

Tri gjërat që një femër e mençur nuk i kërkon nga partneri…

Shumica e femrave mendojnë se meshkujt i kanë borxh atyre diçka

Reklama

Është pikërisht ky mendim i cili mund të jetë shkatërrimtar për respektin e ndërsjellë dhe mbajtjen e besimit. Dhe, shumica e femrave këtë e kuptojnë kur është shumë vonë, transmeton Telegrafi.

Megjithatë, është me rëndësi t’i dini disa gjëra para se të gaboni, e kjo është arsyeja se përse më poshtë ju sjellim disa gjëra të cilat asnjë femër nuk duhet t’i kërkojë nga partneri.

Një femër e mençur nuk varet nga partneri dhe nuk kërkon që tjerët të kujdesen për të

Nuk është këtu fjala për fëmijët – por vetëm për juve. Kur femrat fillojnë të takohen me një mashkull, ato fillojnë të bien pre e sistemit se ai duhet t’i ushqejë ato, t’i blejë rroba dhe ta argëtojë atë.

Por, asnjë mashkull nuk është i obliguar të kujdeset për dikë tjetër pos fëmijës së vet – dhe e njëjta vlen edhe për femrat. Ai mund të zgjedhë të kujdeset për ju, por nuk është i obliguar.

Femrat e mençura nuk i kërkojnë meshkujve të heqin dorë nga pasionet e tyre

Asnjëherë mos kërkoni nga mashkulli juaj të heqë dorë nga puna ose hobi i tij vetëm për të shpenzuar më shumë kohë me ju. Një femër inteligjente e dinë se kjo gjë e bën atë të palumtur dhe vetëm një egoiste do ta bënte këtë.

Femrat e mençura nuk i kërkojnë partnerit të bëhet person tjetër…

Një femër e cila e dinë vlerën e vërtetë të një lidhje, nuk kërkon nga partneri i saj që të ndryshojë. Ajo e dinë se ka rënë në dashuri me një qenie njerëzore, dhe që do të ndryshojë vetëm nëse ai vet dëshiron. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Katër modele fustanesh që do t'i shohim kudo: Theksi është kombinimi i rehatisë, prakticitetit dhe elegancës

Katër modele fustanesh që do t'i shohim kudo: Theksi është kombinimi i rehatisë, prakticitetit dhe elegancës

Keshilla Modë
Për shkak të saj, burrat divorcohen dhe prishin familjen: Ajo joshi dashnorin 16 vite më të ri, të cilit dikur ia ndërronte pelenat

Për shkak të saj, burrat divorcohen dhe prishin familjen: Ajo joshi dashnorin 16 vite më të ri, të cilit dikur ia ndërronte pelenat

Psikoprofil
Të jesh dashnore nuk është magjepsëse: Edhe ajo është motra, vajza ose bashkëshortja e dikujt

Të jesh dashnore nuk është magjepsëse: Edhe ajo është motra, vajza ose bashkëshortja e dikujt

Këshilla dhe arsye
Ekspozimi i reperes amerikane me rroba banje që mori kritika për dukjen e saj

Ekspozimi i reperes amerikane me rroba banje që mori kritika për dukjen e saj

Femra
Këshillë e pediatrit: Si të pastrohet hunda e mbyllur te bebet?

Këshillë e pediatrit: Si të pastrohet hunda e mbyllur te bebet?

Këshilla për prindër
Madalina Ghenea, bukuroshja që cilësohet si ‘Sophia Loren e re’ shkëlqeu me një fustan sfidues në Kanë

Madalina Ghenea, bukuroshja që cilësohet si ‘Sophia Loren e re’ shkëlqeu me një fustan sfidues në Kanë

Femra
Kalo në kategori