LAJMI I FUNDIT:

Tre minuta pasi të bëni dush bëjeni këtë: Kur dëgjoni për çka është fjala, do ta bëni vazhdimisht!

Tre minuta pasi të bëni dush bëjeni këtë: Kur dëgjoni për çka është fjala, do ta bëni vazhdimisht!

Pastrimi i rregullt dhe hidratimi janë një ndër mënyrat se si duhet ta trajtoni lëkurën

Reklama

Dushi ndikon në shëndetin e lëkurës sonë e cila kërkon kujdesin e drejtë. Prandaj është shumë me rëndësi të gjeni rutinën e cila trupit tuaj do t’i përshtatet.

Mirëpo, nëse keni probleme të tjera me lëkurën, ritualet tuaja ditore mbase do ta shkatërrojnë, ndërkaq ju nuk jeni të vetëdijshëm për të, transmeton Telegrafi.

Shumë femra bëjnë një gabim pasi që bëjnë dush dhe e shkatërrojnë lëkurën. Në të vërtetë, presin tepër shumë në mënyrë që ta përdorin kremin hidratues apo fare nuk e përdorin.

Pas dushit poret zgjerohen për shkak të avullit dhe nxehtësisë në banjë.

Është me rëndësi që ai ujë të qëndrojë në trup me përdorim të kremit hidratues tre minuta pas dushi. Nëse prisni më shumë se tre minuta lëkura juaj do të humbë lagështinë.

Prandaj gjithmonë mbani shishen e kremit hidratues në banjën tuaj dhe përdoreni pasi që të keni bërë dush në mënyrë që të keni lëkurë të shëndetshme dhe të hidratuar. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Fëmijët që bëjnë këto 12 gjëra, kanë tru ‘shumë të ndjeshëm’ dhe ky konsiderohet një avantazh

Fëmijët që bëjnë këto 12 gjëra, kanë tru ‘shumë të ndjeshëm’ dhe ky konsiderohet një avantazh

Prindër dhe fëmijë
Me xhinse që theksojnë në mënyrë perfekte figurën e saj, Kim merr vëmendje edhe me veshje të zakonshme

Me xhinse që theksojnë në mënyrë perfekte figurën e saj, Kim merr vëmendje edhe me veshje të zakonshme

Femra
Georgina Rodriguez duket mahnitëse me veshje tradicionale arabe

Georgina Rodriguez duket mahnitëse me veshje tradicionale arabe

Femra
Xhinset e gjera të Jennifer Lopez duken si tuta tepër të lezetshme

Xhinset e gjera të Jennifer Lopez duken si tuta tepër të lezetshme

Moda
Ende nuk ka konkurrencë: Naomi është me të vërtetë mbretëresha e pasarelës

Ende nuk ka konkurrencë: Naomi është me të vërtetë mbretëresha e pasarelës

Femra
Burri do t’ju tradhtojë, edhe pse keni martesë të lumtur: Ja përse

Burri do t’ju tradhtojë, edhe pse keni martesë të lumtur: Ja përse

Këshilla dhe arsye
Kalo në kategori