LAJMI I FUNDIT:

Torte shtëpiake me arra dhe mjaltë – Marlenka, ëmbëlsia e festës së Bajramit

Torte shtëpiake me arra dhe mjaltë – Marlenka, ëmbëlsia e festës së Bajramit

Po vjen një nga festat më të bukura të vitit në familjet tona.

Teksa tryezat tona janë plot, është Marlenka ëmbëlsira që begaton me shijen dhe vetitë e saj momentet e përbashkëta familjare gjatë festës së Fitër Bajramit.

Krejtësisht shtëpiake dhe natyrale

Përbërës natyral të përzgjedhur me kujdes përdoren për prodhimin e kësaj delikatese nga mjalti.

Me mjaltin si përbërës natyral dhe duke përdorur vakum unik dhe teknologjinë e avancuar të paketimit të absorbimit të oksigjenit, tortat nga Marlenka kanë afat të gjatë dhe deri 90 ditë pas hapjes në ambient, e gjithë kjo përkundër faktit se është pa ruajtës artificial, pa ngjyra artificiale dhe pa hormone.

Për shkak të cilësisë superiore, të gjitha produktet Marlenka përshtaten me kërkesat strikte dhe standardet më të larta për siguri, shëndet dhe higjienë.

Marlenka, histori më shumë se tri shekuj

Ishte viti 1704 kur një recetë tradicionale në Republikën e Çekisë do të rrëmbente shijen e e gjithëve. Ndryshe e quajtur një mrekulli – Mrekullia e Mjaltës u bë ëmbëlsira e preferuar evropiane, me përbërje nga mjalti.

Me më shumë se 200 punonjës që gatuajnë mbi 100 mijë torte të freskëta në muaj, Marlenka sot është një tregim suksesi me disa çmime me renome ndërkombëtare për shijen dhe cilësinë e pakontestueshme që zotëron.

Marlenka në Kosovë

Marlenka në vendin tonë vjen me disa shije unike të saj si: Marlenka toptha mjalti, Marlenka toptha mjalti me arra, Marlenka torte mjalti me arra, Marlenka torte mjalti me kakao dhe Marlenka torte mjalti me arra.

Produktet Marlenka në vendin tonë mund t’i gjeni në rrjetet e marketeve, në frigoriferë apo duke porositur në platformën online Begmart.com ku porositë bëhen me automjete frigoriferike.

Kujdes, një copë kurrë nuk mjafton…

Artikull i sponzorizuar

Në trend Ekonomi

Më shumë
​Përdorimi i kartelës bankare trend në rritje edhe në Kosovë

​Përdorimi i kartelës bankare trend në rritje edhe në Kosovë

Ekonomi
Revolucionar në turizëm dhe arkitetur- Hoteli Epidamn White Sensation, Golem

Revolucionar në turizëm dhe arkitetur- Hoteli Epidamn White Sensation, Golem

Epidamn
Industria e prodhimit të çelikut në Europë ndodhet në rrezik

Industria e prodhimit të çelikut në Europë ndodhet në rrezik

Ekonomi
Telegrafi Jobs - mundësi të shumta pune në Kosovë - APLIKO TANI!

Telegrafi Jobs - mundësi të shumta pune në Kosovë - APLIKO TANI!

Telegrafi Jobs
Prishtina Real Estate Expo 2023 - Panairi i parë ndërkombëtar për pasuri të paluajtshme

Prishtina Real Estate Expo 2023 - Panairi i parë ndërkombëtar për pasuri të paluajtshme

Prishtina Real Estate EXPO
Evapify - kompania lider në teknologjinë e vapes dhe produkteve alternative të nikotinës

Evapify - kompania lider në teknologjinë e vapes dhe produkteve alternative të nikotinës

Crystal Evapify
Kalo në kategori