LAJMI I FUNDIT:

Tortë e shpejtë e akullt me biskota: Gjithçka është gati për 15 minuta!

Tortë e shpejtë e akullt me biskota: Gjithçka është gati për 15 minuta!

Me siguri do t’ju pëlqejë shija

Reklama

Përbërësit:

– 150 g biskota ose biskota;
– 2 puding me karamele;
– 100 g çokollatë;
– 600 ml qumësht
– 1 lugë gjelle mjaltë;
– 1 krem.

Përgatitja:

Qumështin nxeheni deri sa të vlojë dhe zieni pudingun, qiteni në çokollatën e nxehtë dhe bashkoni mirë.

Në puding qitni biskotat e thyera dhe përzieni.

Një tepsi më të vogël mbështillni një folie dhe qiteni tretjen dhe rrafshojeni.

Mbulojeni sipër me folie dhe lëreni të ftohet mirë.

Rrotullojeni në një tabaka dhe hiqni folien.

Zbukurojeni me krem.

Shijojeni – transmeton Telegrafi.