LAJMI I FUNDIT:

Tjetër rast tragjik, vritet me thikë një burrë në Prishtinë

Tjetër rast tragjik, vritet me thikë një burrë në Prishtinë

Një burrë ka humbur jetën pas plagëve të marra nga therja me thikë në Prishtinë.

Zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, ka bërë të ditur se rasti ka ndodhur rreth orës 22:00, në rrugën “Ali Vitia”.

Menjëherë pas marrjes së infomratës në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet e nevojshme policore.

Sipas Ahmetit, bazuar në të dhënat fillestare, dyshohet se nga  arma e ftohtë (thikë) lëndime të rënda trupore, ka pësuar një person, i cili është dërguar për tretman mjekësor, në QKUK, nga ku jemi njoftuar se personi i lënduar nuk ka arritë të përballoj plagët dhe i njëjti ka ndërruar jetë.

Vritet një grua në Prishtinë - Policia jep detaje
Lexo po ashtu Vritet një grua në Prishtinë - Policia jep detaje

Aktualisht hetuesit policor në koordinim me prokurorin e shtetit, janë në kërkim të personit të dyshuarit ( i identifikuar) si dhe kanë nisë hetim për ndriçimin, sqarimin e të gjitha rrethanave që kanë të bëjnë me këtë ngjarje.

Kjo është viktima e dytë sonte në kryeqytet, pasi më herët, një grua u vra nga të shtëna me armë zjarri./Telegrafi/