Tifozët vunë re një detaj të çuditshëm: Pse portieri i United i lyen dorezat me vazelinë

Portieri i Manchester United, Andre Onana u mbrojt mirë në derbin ndaj Liverpoolit, por tërhoqi vëmendjen edhe me gjestin e tij nga pjesa e parë e ndeshjes në një pushim të shkurtër për shkak të një goditje nga këndi.

Kamerunasi bëri disa pritje në derbin me The Reds që përfundoi 2-2 në Old Trafford. Mysafirët dominuan pjesën më të madhe të ndeshjes, por gardiani dhe skuadra arritën të fitonin një pikë.

Në fund të pjesës së parë, kur Liverpool do të bënte një goditje nga këndi, Onana mori vazelinën nga afër shtyllës që e kishte lënë dhe filloi të lyente dorezat. Ky gjest tërhoqi shumë vëmendje në rrjetet sociale.

Tifozët vunë re menjëherë këtë detaj të pazakontë dhe disa faqe sportive thanë se kjo është “arsyeja pse ai po pranon kaq shumë gola këtë sezon”.

Megjithatë, Onana kishte ende një shpjegim për këtë lëvizje. Domethënë, portieri kamerunas ka aplikuar vazelinë për të mos lejuar që lagështia të kalojë nëpër poret e dorezave, në mënyrë që duart e tij të mbeten të thata gjatë ndeshjes.

Me të tilla doreza, Onana ndaloi pesë goditje të futbollistëve të Liverpoolit, por dy herë iu desh ta nxirrte topin nga rrjeta e portës së tij. /Telegrafi/

Mbreti i Spanjës me reagim epik kur kupton se sa vjeç është Lamine Yamal, bëhet hit në rrjetet sociale

Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Materiali nga NASA dhe çmimi marramendës – maska speciale që do ta mbrojë hundën e Mbappes

A mund të jetë top i futbollit me teknologji të lartë dhe çmim prej 160 euro arsyeja e kaq shumë gola spektakolar në Euro 2024

Formacionet zyrtare, Holandë - Francë: Mbappe në bankë, Koeman e Deschamps në sulm

Tifozët e Liverpoolit kërkojnë transferimin e top yllit të Euro 2024 para se të jetë tepër vonë