LAJMI I FUNDIT:

Threads ka afro 100 milionë përdorues aktiv në muaj

Threads ka afro 100 milionë përdorues aktiv në muaj

Duket se përpjekjet e Meta që të investojë në promovimin e rrjetit social Threads më në fund po shpaguhen, pasi i pari i kompanisë Mark Zuckerberg, ka konfirmuar se aplikacioni tani ka afro 100 milionë përdorues aktiv në muaj, dhe është i bindur se ekziston “një shans i mirë” që të arrijnë në një miliard përdorues në vitet e ardhshme.

“Prej kohësh mendoj se do të duhej të ekzistonte një aplikacion për biseda që mund ta përdorin një miliard njerëz, e që është më pozitive dhe mendoj që nëse vazhdojmë kështu edhe disa vite, kemi gjasa të mira ta realizojmë vizionin tonë”, tha Zuckerberg, transmeton Telegrafi.

Rritja e Threads po përcillet me vëmendje nga themelimi në korrik. Aplikacioni fitoi 100 milionë përdorues të regjistruar në javën e parë, por pasoi një rënie e madhe me ankesa të shumta nga përdoruesit për kufizim të funksioneve.


Por Meta gradualisht filloi shtimin e funksioneve të reja, e duket se “engagement” është rritur në javët e fundit derisa të njëjtën kohë Elon Musk po bën ndryshime në rrjetin e tij social X.

Wall Street Journal këtë javë ka njoftuar, që Threads së fundmi ka arritur të tërheq “përdorues të fuqishëm” të X-it. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Kështu mund të parandaloni thirrjet dhe mesazhet e padëshiruara në Viber

Kështu mund të parandaloni thirrjet dhe mesazhet e padëshiruara në Viber

Teknologji
Shërbimet globale po rikthehen ngadalë pas defektit teknologjik që shkaktoi kaos botëror

Shërbimet globale po rikthehen ngadalë pas defektit teknologjik që shkaktoi kaos botëror

Teknologji
Pse kolapsoi në mbarë botën interneti?

Pse kolapsoi në mbarë botën interneti?

Teknologji
Çfarë pasojash e presin kompaninë që shkaktoi kaosin teknologjik në mbarë botën?

Çfarë pasojash e presin kompaninë që shkaktoi kaosin teknologjik në mbarë botën?

Teknologji
Rusia bllokon qasjen në Facebook

Rusia bllokon qasjen në Facebook

WhatsApp së shpejti do t'ua mundësojë të flisni me njerëz të tjerë në gjuhë të ndryshme, falë funksionit Live Translate

WhatsApp së shpejti do t'ua mundësojë të flisni me njerëz të tjerë në gjuhë të ndryshme, falë funksionit Live Translate

Teknologji
Kalo në kategori